iRadar CZ – aktuální srážková situace v mobilu

iRadariRadar CZ je aplikace od ČHMÚ, která vám pomůže zjistit mnoho užitečných informací o aktuálním počasí s důrazem na srážky. Aplikace nepředpovídá počasí, pouze ukazuje aktuální stav a nedávnou historii tak, jak ji zachytil radar.

Nicméně vývoj počasí dokážete bez problémů odvodit, protože vidíte historii srážek na několik hodin dozadu a s pomocí jejich animace vidíte i směr pohybu těchto srážek. Není tedy žádný problém odhadnout, co vás čeká za dvě hodiny, když na animaci vidíte, že vítr jde z Německa a nad Rozvadovem se žení všichni čerti :)

K základní funkčnosti, kterou je, jak už název napovídá, sledování dat z radaru, přidává iRadar ještě data z meteostanic (aktuální teplota), záběry z webkamer a informace o vyhlášených stupních nebezpečí. Samozřejmostí je určení vaší polohy, takže nemusíte na mapě složitě hledat, kde jste vy a kde bouřka.

Přehledné nastavení aplikace umožňuje nastavit věci jako typ mapy, průhlednost radaru, rychlost animace a mnoho dalších. Užitečná je možnost nastavení počtu stahovaných snímků zvlášť pro wifi a zvlášť pro 3G – pokud jste na wifi, neomezujete se, pokud jste jen v dosahu 3G a máte skvělou FUP od našich milých mobilních operátorů, můžete si nastavit snímků méně.

iRadar CZ  je výborný doplněk aplikací pro předpověď počasí a v kombinaci s nimi vás počasí už nikdy nepříjemně nepřekvapí . Využijete ho zejména když plánujete nějakou aktivitu venku a potřebujete se podívat, zda se na vás nevalí nějaké nepříjemné překvapení, případně když už se na vás dovalilo, tak kdy to skončí.

Aplikace už neexistuje, zkuste meteoradar

Napsat komentář