iOS peněženka na Litecoin? LoafWallet

Pokud jste posledních pár týdnů nežili na Marsu, pravděpodobně vám neuniklo šílenství kolem kryptoměn a v posledních dnech hlavně kolem Litecoinu. Pokud jste nějaký ten Litecoin nakoupili, možná přemýšlíte, kam s ním.

Na burze Litecoin nenechávat

Pokud jste v kryptoměnách začátečníkem, tak nezaškodí zopakovat základní pravidlo pro práci s krtoměnymi. Ať už vlastníte Bitecoin, Litecoin, Ethereum nebo další kryptoměny, vždy je musíte umístit do své vlastní peněženky. Nikdy nenechávejte větší obnos na burze nebo v online peněžence. Na těchto místech nejsou litecoiny či bitcoiny ve skutečnosti vaše a pokud se burze či online peněžence něco nepovede, o své peníze nenávratně přijdete. Historie pamatuje několik případů vykradení burz.

Kam s ním

Pokud vynecháte online úložiště, zbývají vám tři možnosti:

LoafWallet – iOS peněženka na Litecoin

Pokud potřebujete uložit Litecoin na zařízení s jablečným OS, nemáte moc na výběr a pokud nejste vyloženě dobrodružná povaha a nechcete zkoumat různá řešení, sáhněte po peněžence LoafWallet. Je to ověřená a hojně doporučovaná peněženka.

Aplikace má čistý a přehledný design a na jejím používání není nic složitého. Při prvním spuštění vás vyzve k vytvoření hesla (šestimístný PIN pro přístup do peněženky) a pokud vaše zařízení podporuje Touch ID, bude vám následně pro přístup k litecoinům stačit prst.

Při vytváření peněženky vám bude postupně servírovat 12 anglických slov (tzv. seed). Slova si opravdu dobře uložte na bezpečné místo. Těchto 12 slov je vaše jediná pojistka, se kterou se dostanete ke svým penězům v případě ztráty mobilu či jiné nepříjemnosti, která vám znemožní přístup k peněžence. Po zadání 12 slov se vás ještě aplikace pro jistotu zeptá na dvě náhodná slova z tohoto seznamu. Pokud je zodpovíte, je peněženka hotová.

Příjem i zaslání litecoinů je jednoduché a intuitivní a probíhá buď pomocí QR kódů nebo zapsání adres. QR kódy jsou pochopitelně daleko pohodlnější, ale ne vždy je mají obě strany k dispozici.

Příjemné je určitě i to, že peněženka umí zobrazovat hodnotu litecoinů i v českých korunách.

Nastavení

V nastavení stojí za zmínku asi jen tyto tři položky:

  • můžete si nastavit, zda vyžadovat při transakci pin (otisk) vždy nebo jen od nějaké vyšší částky
  • peneženka počítá defaultně v lites, to znamená v tisícinách Litecoinu (1000 lites = 1 LTC). Pokud chcete vidět stav v litecoinech, lze to přepnou, viz obrázky níže (trochu nelogicky pod položkou Display Currency).
  • přímo z aplikace můžete Litecoin i nakupovat. Nákup proběhne na burze Coinbase, což není pro našince úplně nejjednodušší způsob. Pokud chcete nakoupit Litecoin, doporučuji spíše burzu CoinMate, na kterou můžete poslat Kč na český účet, tj. vyhnete se zahraniční platbě.

Závěr

Pokud vlastníte Litecoin a máte ho dosud uložen někde na internetu nebo se chystáte nějaký ten Litecoin nakoupit, tak je pro vás LoafWallet jasná volba.

Link do AppStoreCena: zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář