Naplňte skleničku vodou aneb recenze oddychovky Happy Glass

Mám rád jednoduché hry, které nezaberou mnoho času a zároveň i potrénují mozek. A pokud máte děti, bude dnešní recenze i pro ně.

Happy Glass

Možná si říkáte, co je složitého na naplnění skleničky vodou. Ve hře Happy Glass si to můžete zkusit na mnoho a mnoho způsobů, konkrétně 300, a věřte, že už někde okolo 30. levelu se pořádně zapotíte.

Hra vychází z oblíbeného schématu, kdy musíte na obrazovce něco poskládat tak, aby něco jiného dosáhlo určeného cíle. Na podobném principu najdete stovky her.

Rozesmějte skleničku

V Happy Glass je vaším úkolem naplnit sklenici vodou, která teče z kohoutku nad skleničkou. Sklenička samozřejmě jen tak nestojí pod kohoutkem a vodě musíte na správné místo pomoci. K tomu slouží váš prst, kterým volně kreslíte čáru, přes kterou voda neproteče. Nejlépe je to pochopitelné z následujícího obrázku:

Happy Glass

Hrajte o hvězdičky

Primárním cílem je samozřejmě naplnit skleničku, ale počítá se i to, jak ji naplníte. Prstem nemůžete kreslit donekonečna, máte dopředu určenou délku čáry a podle toho, kolik z limitu spotřebujete, dostanete po splnění úkolu hvězdičky – čím méně čáry nakreslíte, tím více hvězdiček dostanete.

TIP: Jak moc je vodotěsný iPhone 7?

Doplňkové hry

Když už vás nebaví směrovat vodu do skleničky nebo nevíte kudy dál, můžete si odpočinout u dvou dalších miniher přímo v Happy Glass:

  1. můžete dělat se skleničkou salta a snažit se jich udělat co nejvíce
  2. můžete se snažit dostat plnou skleničkou na zem tím, že pod ní rozbíjíte něco jako cihly

Happy Glass saltaHappy Glass cihly

Skvělé i pro děti

Už i poměrně malé děti si s hrou vystačí na docela dlouhou dobu, takže pokud vám vadí, že občas hrají bezduché hry, kde se nic nepřiučí, tak s Happy Glass nemějte strach. Hra jim určitě potrénuje mozkové závity a hlavně je bude bavit.

Hra umí pobavit i dospělé a při čekání někde na zastávce je to úplně ideální společník.

Zdarma nebo za 79 Kč bez reklam

Hra je k dispozici zdarma a reklamy v ní nejsou nijak extrémně rušivé. Občas musíte mezi levely shlédnout nějakou tu videoreklamu. Pokud vás reklamy štvou a nechcete na ně koukat, můžete mít za 79 Kč hru bez reklam.

Závěr

Hru je asi lepší hrát na tabletu, protože občas potřebujete kreslit čáru hodně přesně, ale neznamená to, že by na telefonu hrát nešlo. Úplně nejlepší je to asi s perem, ale asi si nebudete kupovat pero zrovna kvůli této hře.

Pokud hledáte hru pro děti, která je něco naučí nebo potřebujete občas sami někde na pár minut zabít čas, mohu Happy Glass vřele doporučit. Stahujte v AppStore.

1 komentář u „Naplňte skleničku vodou aneb recenze oddychovky Happy Glass“

Napsat komentář