1

Jak přepnout v iPhone region pro App Store a iTunes

Při neopatrných hrátkách s telefonem se vám může docela snadno stát, že se vám přepne App Store do jiné země, aktualizace aplikací přestanou fungovat a telefon nijak neporadí s tím, jak se dostat zpět do Česka. Tady je návod.

Změnu země pro App Store a iTunes můžete udělat nevědomky třeba tak, že v telefonu kliknete na nějaký odkaz na aplikaci, obchod vám na to odpoví, že daná aplikace není k dispozici pro vaši zemi a jestli chcete zkusit přepnut na americký store. Pokud přepnutí odsouhlasíte, máte problém a potřebujete se přepnout zpět.

Protože zrovna toto přepínání není příliš intuitivní, vysvětlí to nejlépe obrázky:

Jděte do Nastavení a klikněte na iTunes a App Store:

region1

Klikněte na Apple ID:

region2

Zvolte Zobrazit Apple ID:

region3

Zadejte heslo k vašemu Apple ID a přepněte Country/Region zpět na Česko:

region5

Hotovo.

One Comment

  1. Jak píšete v článku, omylem jsem se přepl do anglicého store, pak jsem se dle návodu přepl zpět, mimochodem v článku neuvádíte jednu podstatnou drobnost a to nutnost znovu zadat platební kartu.
    Nicméně učinil jsem tak před pár dny a od té doby není žádná aktualizace aplikace. Je možné že se opravdu žádná z mých asi 50 aplikací neaktualizuje, ale trochu mě děsí ona noticka „nefungují aktualizace“. Musím pro aktualizace aplikací po zpět přepnutí do českého store ještě něco udělat? Díky za odpověď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *