Stačí chvilka nepozornosti a váš iPhone či jiné iZařízení změní majitele. Pokud se vám podobná nepříjemnost stane, nemusí být ještě nic ztraceno. Zařízení můžete najít pomocí aplikace v jiném zařízení nebo přes web.

Aplikaci Find my iPhone (v češtině pojmenovanou Hledat iPhone) vyvíjí přímo Apple a umožňuje přes ní hledat jiná vaše jablečná zařízení.  Nemusí jít jenom o krádež, telefon či tablet můžete jen někde zapomenout a díky aplikaci v jiném zařízení ho snáze najdete a případného nálezce dokonce můžete kontaktovat.

Možná jste před časem viděli akční reportáž televize Prima o tom, jak honili zloděje iPhonu a našli ho ve sběrném dvoře. Reportáž vypadala, jako by reportéři používali minimálně technologie CIA a FBI a neopomněli ani zmínit, že naše Policie takovou technologii nemá, tudíž si poškozený musel iPhone hledat sám s pomocí reportérů.

Skutečnost samozřejmě byla trochu jiná – iPhone hledali právě s pomocí aplikace Hledat iPhone a s ní telefon najde kdokoliv, kdo není úplný technický antitalent a umí číst v mapě.

Aplikace umí najít jakékoliv zařízení, které máte pod svým Apple ID, resp. zařízení, k jejichž Apple účtu znáte heslo. Název aplikace trochu mate tělem, protože s ní můžete kromě iPhonu hledat i iPady a dokonce počítače od Applu.

Pokud nemáte jiné zařízení od Applu nebo na něm nemáte aplikaci nainstalovanou, můžete využít i webové rozhraní na icloud.com. Pokud ale budete zloděje opravdu honit a cestovat za ním, je samozřejmě takřka nezbytné mít aplikaci v něčem mobilním, co můžete nosit s sebou.

Kromě nalezení a ukázání polohy ztraceného telefonu, tabletu či počítače na mapě, můžete přes aplikaci udělat ještě následující:

Zobrazit jakýkoliv text na display (pokud jste telefon ztratili, můžete např, nálezci zprávou slíbit odměnu)
• Můžete přehrát zvuk, který bude slyšet „na plné pecky“ i když je zařízení v tichém režimu

 (hodí se i když telefon doma někde založíte a má vyplé zvonění :)
• Můžete zařízení zamknout
• A můžete ho i na dálku vymazat (pokud už nedoufáte, že se k vám vrátí)
• Od verze iOS 6 můžete telefon přepnou do „ztraceného modu“
• Sledovat, kolik má zařízení ještě energie (vybitý telefon či tablet logicky nenajdete)

Kromě využití při ztrátě či krádeži telefonu se dá využít i pro vyhledání lidí, se kterými se např. nemůžete spojit. Je to už dost na hraně s ohledem na soukromí, ale pokud se na používání aplikace např. v rodině dohodnete, proč ne. V případě potřeby rychle najít např. polohu dítěte, které se neozývá, to může být velice užitečné.

Find my iPhone (Hledat iPhone) je určitě aplikace, která by neměla chybět na žádném jablečném zařízení. Když ji nikdy nevyužijete, je to jen dobře, ale pokud už na její využití dojde, oceníte, že ji máte.

stáhnout zdarma z App Store