Jeřábníkem na vlastní kůži

Také jste v dětství chtěli být jeřábníkem nebo řidičem bagru? Většině se to asi nesplnilo, ale s aplikací Little Crane se jím můžete na chvilku stát a užít si spousty zábavy s řízením a převážením břemen. Řídit jeřáb rozhodně není sranda a lze se domnívat, že ve skutečném jeřábu by řada lidí patrně pořádně zdemolovala své okolí :)

Hra se vlastně celým jménem jmenuje „the little crane that could“ a stáváte se v ní řidičem jeřábu, který nemá klasický hák, ale železnou ruku se čtyřmi „prsty“, kterými může chytat předměty a přenášet je z místa na místo.

Ve hře plníte jednotlivé mise, kde vždy dostanete úkol a ten musíte s jeřábem splnit. Počítá se i čas a čím rychleji úkol zvládnete, tím lépe.

Úkoly jsou typu „zaparkovat jeřáb na vyhrazení místo“ – tím začínáte a seznámíte se s ovládáním jeřábu. Další úkol je trochu složitější a k ovládání se už přidává i nutnost manipulovat ramenem i rukou, vaším úkolem je totiž vzít basketbalový míč a jeřábem ho umístit do koše. Dalším úkolem je otevřít si jeřábem bránu, která je uzamčena obrovskými „kolíčky“, které musíte jeřábem z brány vytáhnout. Úkoly jsou čím dál složitější a vyžadují čím dál víc citu a zkušeností.

Řídit jeřáb není úplně snadné, protože kromě pohybu jeřábu vpřed a vzad a zatáčení volantem, musíte ještě umět ovládat rameno, které řídíte celkem pěti pákami:

  1. otáčení ramenem kolem osy auta
  2. zvedání ramena nahoru a dolů
  3. vertikální zlom ramena zhruba v půlce jeho délky
  4. výsun ramena dopředu
  5. stisk a uvolnění „ruky“

Jakmile si popletete páky, je většinou úkol ztracen, protože místo uchopení předmětu si ho shodíte, místo otočení ramenem předmět zahodíte a podobně.

Ve hře je šest misí zdarma a dalších 19 si můžete dokoupit za 3,59 EUR. Na ceny obvyklé to není  úplně málo, ale zase máte tu výhodu, že platíte až v případě, že vás hra opravdu chytne a baví. A necelá stokoruna není zas tolik na to, že na pár hodit zabavíte sebe nebo neposedného potomka :)

Hra neoplývá nějakou super grafikou, ale o to více je hratelná a zábavná. Platí v ní poměrně přesně fyzikální zákony a zvukový doprovod dokonale navozuje atmosféru kabiny jeřábu. Pokud vás nebaví bezduché střílečky a toužíte po něčem, kde musíte zapojit i mozek, zkuste se stát na chvilku jeřábníkem v Little Crane a myslím, že nebudete litovat.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář