iHandy LevelPokud příležitostně doma něco kutíte, nemusíte v mnoha případech utrácet za speciální nářadí a pomůcky pokud máte iPhone a ty správně aplikace. iPhone asi zatím nenahradí kladivo nebo šroubovák, ale amatérskou vodováhu v pohodě.

Vodováha jak známo slouží k tomu, abyste mohli zkontrolovat rovinu. Pokud například věšíte obraz nebo poličku, je užitečné si ověřit, že opravdu visí rovně. Ještě před pár lety byste hledali ve skříni vodováhu, dnes stačí nainstalovat a spustit iHandy Level a už kutíte.

Na aplikaci není v podstatě moc co recenzovat, protože dělá prostě jen to, co klasická vodováha. Ke svému fungování využívá vestavěný gyroskop a jeho data převádí na klasikou bublinku známou z běžné vodováhy.

Vzhledem se aplikace snaží přiblížit svému dřevěnému vzoru a docela se jí to daří. Iluze skutečné vodováhy je takřka dokonalá.

Při používání je třeba myslet na dvě věci. Díky délce iPhonu má samozřejmě vodováha menší přesnost a těžko někdy nahradí profesionální vodováhy dlouhé často hodně přes metr. Pro takovéto domácí měření, ale myslím stačí bohatě. Druhá věc je, že musíte myslet na to, že různá pouzdra měření znehodnocují svojí nepřesností a nejlepších výsledků dosáhnete s iPhonem bez jakéhokoliv pouzdra.

iHandy Level by se asi dala směle zařadit do kategorie blbinky, ale úplná blbinka to není a stejně jako třeba baterka vám může někdy vytrhnout trn z paty. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat změřit rovinu a jako na potvoru nebudete mít v kapse vodováhu, ale jen iPhone :)

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store