GTD v iPhonu s aplikací Things

GTD (Getting Things Done) je hit posledních let a v ideálním případě by vám tato metoda měla pomoci zorganizovat váš čas tak, abyste vše stíhali, úspěšně věci plánovali a nebyli neustále ve stresu. Žádná aplikace ani systém za vás práci neudělají, ale je fakt, že pokud si do své práce zavedete systém, může to pomoci.

Nebudu zde popisovat metodu GTD, nejsem odborník, na to jsou jiní. Pokud se o GTD   zajímáte, Google vám určitě poradí spousty zajímavých zdrojů a můžete si nakoupit i spousty knih na toto téma.

Metodu GTD jako takovou můžete klidně používat na kusu papíru, protože jsou to obecné principy, nenavázané na žádnou konkrétní aplikaci. Na druhou stranu žijeme v 21. století a tužka a papír je přeci jen trochu out. Existuje nepřeberné množství aplikací pro telefony i počítače, které vám s GTD pomohou. Obecně je za jednu ze špiček v oboru považována právě aplikace Things.

Things existují ve verzích pro iPhone, iPad i Mac a teprve když ji používáte na všech svých zařízeních, doceníte její funkce. Od verze dvě se Things synchronizují do cloudu, takže své úkoly vidíte ihned ve všech zařízeních, kde máte Things a můžete s nimi pracovat. Když vás například napadne nějaká myšlenka v MHD, zapíšete si úkol do telefonu a po příchodu do práce ho máte v počítači a řešíte.

Things pro iPhone nabízí v přehledném designu základní přehled o vašich úkolech a jejich kontextu. Vidíte samozřejmě složky Inbox, Today, Next, Scheduled a Someday. Dále pak Projekty a Kontexty. Každému úkolu můžete přiřazovat štítky, doplňovat poznámky a nastavovat deadline. S úkoly můžete v iPhonu provádět všechny obvyklé operace (vyřešit, přesunout, otagovat, nastavit termín atd.).

Zvyknout si na práci v Things chvilku trvá, ale jakmile prolomíte počáteční nedůvěru nebo nezvyk, nebudete už chtít svůj čas plánovat jinak. A i když o GTD nevíte téměř nic, není problém se v Things zorientovat a intuitivně začít pomalu podle metody GTD pracovat. Výhodou je, že i když se nebudete držet striktně GTD, můžete Things používat po svém a bude to fungovat.

Things rozhodně nejsou levná aplikace, ale pokud to myslíte s GTD vážně, investice se vám určitě vyplatí. Nezapomeňte, že pořád jde o cenu nějakých 8-9 piv.

Link do AppStore

Cena: 8,99 EUR
stáhnout z App Store

Napsat komentář