FlightRadar 24 – Kdopak nám to letí nad hlavou?

Taky někdy zakloníte hlavu do oblak a přemýšlíte, kam asi letí letadlo nad vámi  a odkud je? Pokud u sebe máte iPhone s aplikací FlightRadar 24, odpověď na tuto otázku máte během pár sekund.

FlightRadar

Aplikace FlightRadar24 dělá jednoduchou věc – ukáže vám letadla ve vašem okolí a u každého se můžete podívat na detaily o něm. Detailem je myšlen název aerolinií a identifikační číslo letadla (snad to říkám dobře, nejsem odborník na letecký provoz :).

Flight radar samozřejmě automaticky lokalizuje vaší pozici, takže ukazuje skutečně letadla, která jsou ve vašem okolí. Mapu můžete standardně oddalovat a přibližovat. Pohled na větší území, např. na celou Evropu, už je slušný „chaos“ a letadla těžko spočítáte. Při rozumně přiblížené mapě a tím pádem malém počtu letadel se letadélka po mapě pohybují a můžete tak vidět, kam které letí.

Aplikace je opravdu dost primitivní a nic jiného, než pohyb letadel nenabízí, ale to rozhodně není na škodu. Pokud z předešlého textu není něco úplně jasné, napoví obrázky:

FlightRadar24 by se dal směl zahrnout mezi blbinky, které ale potěší a můžete jimi ve společnosti ohromit. Fanoušky letectví asi úplně nenadchne, ale ti mají možnost zakoupit si profi verzi, nebo sáhnout po úplně jiné aplikaci. Nám amatérům bohatě stačí vědět, že to, co nad námi právě přelétá, je Aegean Airlines a že míří na Sedlčany :)

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář