home button na iPhonu či iPadu – jak ho zkalibrovat?

Dnešním článkem si od aplikací odskočíme k hardwaru. Home button je asi nejnamáhanější součástka v iPhonu/iPadu a časem, udává se cca rok, vám začne pravděpodobně špatně reagovat. Neznamená to ale, že je vaše iZařízení na vyhození nebo zralé na servis. Hlavní tlačítko lze snadno „oživit“ a vrátit do kondice jednoduchou akcí.

Máte starší model iPhonu, který má ještě hlavní fyzické tlačítko dole pod displayem? Tady je návod přesně pro vás (seznam modelů):

Home button a jak na něj

 1. Spusťte některou z vestavěných aplikací, tj. tu, která byla v iPhonu už po jeho zakoupení (Kalkulačka, Počasí, Akcie atd.).
 2. Stiskněte tlačítko pro zapnutí/vypnutí iPhone a držte ho, dokud se neobjeví známý posuvník pro vypnutí přístroje.
 3. Nyní zmáčkněte nemocný home button a držte ho dokud se aplikace spuštěná v bodě jedna neukončí.
 4. A je to, tlačítko by mělo reagovat podstatně lépe.

Pokud máte novější modely iPhonu s Face ID nebo s virtuálním tlačítkem s čtečkou otisku prstů, tak tento problém neřešíte.

3 komentáře u „home button na iPhonu či iPadu – jak ho zkalibrovat?“

  • Údajně je to tím, že se button fyzicky opotřebovává a toto ho softwarově „přeprogramuje“ na jeho aktuální stav. Je to něco podobného, jako když přestane psát tužka a ořezávátkem se ořeže, akorát tady je to ořezávátko softwarové :)

   Odpovědět
 1. Dobrý deň, dnes som išla otvoriť aplikáciu fb messenger no nereagoval mi dotyk tak som moj Iphone 4 uzamkla a chcela som ho odomknúť no prestal reagovať nejde ani zapnúť a ani vypnúť nereaguje na žiadne podnety. Zavibruje keď dám tichý režim no to je tak všetko. Neviem čo s ním mám robiť. Prosím pomôžťe mi

  Odpovědět

Napsat komentář