Jak určit nadmořskou výšku s iPhonem

Také si občas položíte otázku, v jaké nadmořské výšce zrovna jste a jak určit nadmořskou výšku? Třeba když předpověď počasí hlásí, že sněžit bude od 500 metrů? Zjistit svoji nadmořskou výšku je s chytrým telefonem snadné. A jaké máme možnosti s iPhonem?

Jak určit nadmořskou výšku

Prakticky všechny dnešní chytré telefony disponují GPS přijímačem a není pro ně tím pádem žádný problém určit svoji nadmořskou výšku. Aplikací, které umí ukázat nadmořskou výšku v iPhone jsou stovky, možná i tisíce. Pokud ale nechcete aplikaci s desítkami funkcí, kde nadmořskou výšku musíte složitě hledat, podívejte se na tři jednoúčelové aplikace, které jdou přímočaře na věc.

Height Finder

height-finderNadmořskou výšku ukazuje v zajímavé grafice, která nejvíce připomíná dětské kreslené pohádky. Podle toho, jak vysoko se nacházíte, se mění i detaily grafiky. V relativně malé výšce se kolem vás pohybuje Superman. Když se dostanete výš, letí kolem vás letadlo. A pokud chcete zjistit, co aplikace ukazuje třeba ve 2000 metrech, máte motivaci se tam osobně vydat.

Chcete-li mít trvale přehled o nadmořské výšce, ve které se pohybujete, umí ji aplikace trvale zobrazovat i na své ikoně.

Samozřejmostí je možnost zobrazovat výšku v metrech nebo ve stopách.

Cena: zdarma, stáhnout z AppStore.


Travel Altimeter Lite

travel-altimeterKromě nadmořské výšky zobrazuje i vaše aktuální souřadnice. To vše v jednoduchém designu na pozadí zelené louky s modrou oblohou (která se v noci setmí). Pozadí si můžete změnit, ale autoři za to požadují zaplatit 1,79 EUR, což mi přijde hodně přehnané za naprosto nepotřebnou věc.

Samozřejmostí je opět možnost zobrazovat výšku v metrech nebo stopách.

Cena: zdarma, stáhnout z AppStore.


ALT Meter

alt-meterTřetí aplikace do party zaujme neokouknou grafikou se zeměkoulí a satelitem nad ní. Pro představu o tom, v jaké výšce se nacházíte zobrazuje po straně obrazovky různá místa na zemi se stejnou výškou.

Nastavení je primitivní – lze nastavit jen zobrazování v metrech nebo stopách.

Cena: zdarma, stáhnout z AppStore.


Závěr

Všechny tři aplikace splní bez problémů to, co od nich chcete – ukázat nadmořskou výšku. Kterou z nich zvolíte, záleží spíše na osobním vkusu a preferencích – pravděpodobně se rozhodnete čistě podle vzhledu. Ani jedna nevyčnívá nad ostatní tak, že bych ji jednoznačně preferoval.

2 komentáře u „Jak určit nadmořskou výšku s iPhonem“

  1. No dobrá, ale která hodnota je „správná“ ? BPV vztažená k hladině moře (Baltského) nebo WGS vztažená k jakémusi teoretickému elipsoidu. Rozdíl obou hodnot na př. ve středočeském kraji je 30-50 m ! Mapy uvádějí tuším hodnotu první, BPV. Aplikace mají možnost přepnutí mezi oběma systémy (GPS status tuto možnost má) nebo by ji měly mít.

    Odpovědět

Napsat komentář