Olympijská výbava pro váš iPhone

zoh2014-icoOlympiáda v Soči začíná a pokud jste se nerozhodli ji z nějakého důvodu úplně ignorovat, mohou se vám hodit dvě aplikace, které vás přenesou přímo do centra dění v Soči nebo u nás doma na Letné.

ZOH 2014

První z  aplikací je ta od Českého olympijského výboru  s  jednoduchým názvem ZOH 2014. Jedná se o oficiální českou aplikaci pro XXII. zimní olympijské hry v Soči.

V aplikaci najdete přehled o veškerém dění na Olympiádě, rozdělený do několika kategorií:

Zpravodajství

Tady najdete články o dění na Olympiádě, rozhovory, novinky a zajímavosti. Užitečné je, že si můžete zvolit, jaké zprávy vás zajímají. Můžete si zaškrtnout jen zprávy týkající se české výpravy, případně si vybrat jenom konkrétní sporty. Pokud vás zajímá jen hokej a nesnášíte krasobruslení, jednoduše můžete odebírat jen zprávy z hokeje. Nastavení je trochu nelogicky na ikonce trychtýře (?)

Program

Tato část je rozdělena na program celých her a program TV, konkrétně ČT sport a ČT 2, na kterých bude Olympiáda vysílána. Opět si zde trychtýřem můžete zvolit, že chcete jen program Čechů nebo jen konkrétních sportů.

Výsledky

Zde najdete aktuální přehled výsledků i všechny starší výsledky podle sportů. Nechybí ani tabulka zisku medailí. Tady trochu překvapivě možnost vybrat si jen výsledky konkrétních sportů chybí, musíte se tak probrat seznamem sportů a ty si rozkliknout.

Dále aplikace obsahuje živé textové přenosy ze sportovišť, soutěž o chytré telefony s T-Mobile (který je partnerem aplikace) a přehled všech sportů a českých sportovců na Olympiádě. U každého sportovce najdete informace o něm, jeho úspěchy i neúspěchy na Olympiádě a rovněž mu můžete poslat vzkaz. Jak a zda mu opravdu dojde netuším , ale předpokládám, že v koši vzkazy končit nebudou :)

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store


Letná 2014

Druhou aplikací, která se může hodit, je Letná 2014, což je oficiálního průvodce Olympijským parkem Soči – Letná 2014.

Pokud se chystáte park na Letné navštívit, může se hodit seznam sportovišť, jejich mapa, rezervace sportoviště, či informace o zázemí parku.

Vstup zdarma

Asi největším důvodem, proč si aplikaci nainstalovat, je to, že přímo z ní si můžete vygenerovat vstupenku zdarma (jednu denně). Na místě stojí vstup 50 Kč, což sice nejsou velké peníze, ale proč je neušetřit třeba na občerstvení uvnitř, že.

Aplikace pro Letnou je hodně podobná výše představené ZOH 2014 a její ovládání je úplně stejné. Pokud se na Letnou chystáte a chcete mít všechny potřebné informace u sebe, určitě si ji stáhněte.

Pokud jste se rozhodli Olympiádu ignorovat, tak se na tři týdny někam schovejte, protože se dá očekávat, že bude všude :)

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář