Další vychytávka od Google – Cloud Print

Google Cloud Print je skvělá vychytávka pro všechny, co potřebují tisknout. Žádné přímé připojování k tiskárně nebo složité síťové nastavení. Tiskněte jednoduše, stačí Google Chrome a nainstalovaná aplikace.

Co je to Google Cloud Print

Jestli se vám například občas stane, že chcete tisknout dokument na notebooku a přitom máte připojenou tiskárnu jen ke stolnímu PC, nebo mail z telefonu musíte nejdříve otevřít v počítači, abyste jej mohli vytisknout, bude se vám hodit Google Cloud Print. Jedná se o technologii, která propojí vaši tiskárnu s internetem a tisknout pak můžete prakticky odkudkoli. Ať jde o pracovní nebo domácí tiskárnu a ať jde o smartphone, tablet, notebook nebo jakékoli jiné zařízení s připojením k internetu, můžete tisknout, co chcete a odkud chcete.

Odkud lze tisknout

Můžete tisknout odkudkoli, kde je připojení k internetu, prohlížeč Google Chrome a nainstalovaná aplikace tisku z cloudu. Google Cloud Print pracuje i s platformami iOS a Android a pro obě má v nabídce širokou škálu aplikací k různému využití. Pro náš iPhone je to konkrétně PrintCentral Pro v ceně 7,99 USD. Mimo odesílání tiskových úloh lze obecně z mobilního zařízení také nastavovat možnosti tiskárny nebo kontrolovat stav barvy do tiskárny nebo náplní.

Z jakých tiskáren tisknout

Tato služba funguje nejlépe s tiskárnami, které se připojují k internetu přímo a podporují tisk z cloudu. U takové tiskárny lze nastavení provést za několik sekund a prakticky ihned tisknout. Tisk z cloudu podporují tiskárny největších výrobců HP, Kodak, Epson, Canon nebo Samsung. Lehce připojit lze ale i klasickou tiskárnu. Ve službě Google Cloud Print se tato tiskárna zaregistruje pomocí příslušné funkce prohlížeče Google Chrome, který máte nainstalovaný ve svém počítači.

Jak tiskárnu sdílet

Tiskárnu připojenou ke Cloud Print můžete nadále sdílet skrze Google účet a to nejen mezi vlastními zařízeními ale i s ostatními lidmi, kterým udělíte toto oprávnění. Sdílet tiskárnu můžete jednoduše skoro tak, jako sdílíte dokumenty nebo fotky. Tímto nejen že odpadá složité síťové nastavení, ale otevírá se zde možnost tisknout opravdu odkudkoli.

Autor: Miroslav Budiš


Toto je placený reklamní článek, provozovatel iPhonevkapse.cz nenese odpovědnost za jeho obsah. Pokud chcete vydat podobný článek, napište mi.

 

Napsat komentář