SoundHound – rozpoznání neznámé hudby jedním klikem

soundhound-icoTaké si občas říkáte, co to hraje v rádiu za písničku? A jak zjistit její název a interpreta? Melodii do Googlu nezapískáte, takže to chce specializovanou aplikaci. A proto je tu SoundHound, který vám s rozpoznáním hudby pomůže a zpěváka či kapelu a název skladby prozradí.

Aplikace je velice jednoduchá a v podstatě se dá říct, že celé uživatelské rozhraní je jedno velké tlačítko, kterým spustíte nahrávání toho, co právě posloucháte. SoundHound si z nahrávky udělá vzorek, který odešle na server, ten se tam porovná proti databázi hudby a vy dostanete zpět název písně a interpreta.

S rozpoznáním běžné hudební produkce nemá SoundHound problém a rozpoznává prakticky vše, co se line z rádií a to včetně českých kapel. Narazíte asi jen s hodně alternativní hudbou.

Pokud se vám rozpoznaný song líbí natolik, že zatoužíte po tom ho vlastnit, můžete přímo z aplikace skladbu přes iTunes online zakoupit.

Tady by představení SoundHoundu mohlo skončit, protože na jeho hlavní a zásadní funkci není více co popisovat. Ovšem aplikace je doplněna ještě o pár nepotřebných a nebál bych se říct zbytečných funkcí:

  • přímo z aplikace si můžete pouštět svoji hudbu, kterou máte v iPhone
  • můžete si na mapě nechat ukázat, co kdo poslouchá (nebo hledá?) ve vašem okolí
  • najdete zde i vyhledávač hudby dle interpretů či písni. Samozřejmě s možností nalezené ihned zakoupit přes iTunes.
  • poslední celkem nepotřebnou funkcí je zobrazování nejrůznějších žebříčků podle hledanosti, tweetovanosti a podobně

SoundHound je prima aplikace pro toho, kdo poslouchá hodně hudby a potřebuje zjišťovat, kdo to vlastně hraje. Uplatnění najdete i ve chvíli, kdy chcete zamachrovat před kamarády a ukázat, že poznáte jakoukoliv píseň. Naproti tomu obsahuje i nějaké ty zbytečné přívěsky, které ale můžete klidně ignorovat.

Pokud vás ve verzi zdarma otravují reklamy, můžete se jich za 5,99 EUR zbavit a pořídit si SoundHound ∞. Pro občasné použití jsou to ale vyhozené peníze.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář