Také vás vytáčí otravné telefonáty nabízející úžasné pojištění, půjčku nebo průzkum trhu? I pro iPhone existují aplikace, které vám prozradí, zda volající není právě takový otrava.

Můžu to zvednout?

Určitě znáte weby, kam zadáte číslo a oni vám ukáží, zda je číslo otravné, nebo v pořádku. Zásadní problém těchto služeb je, že problematické číslo nezjistíte v okamžiku, kdy telefon zvoní. Musíte ho buď zvednout a volajícího pak následně více či méně slušně poslat do patřičných mezí, nebo hovor nevzít a následně se na web jít podívat.

Daleko lepší způsob je ten, že použijete aplikaci, který volajícího prověří za vás.

Vždycky jsem se domníval, že iOS je v tomto na rozdíl od Androidu hodně striktní a nedovolí aplikacím manipulovat s hovory či SMS. Buď jsem si toto vsugeroval chybně a nebo se v čase něco změnilo. To je ale vcelku jedno, podstatné je to, že i na iPhonu můžete mít aplikaci, která volajícího prověří a upozorní vás, že volá otrava.

Získej 300 Kč s Twistem

Přes Twisto nakupuješ hned a platíš, až se ti to hodí. Nyní za registraci 300 Kč jako dárek.
Chci získat 300 Kč

Haló, tady Truecaller. Kdo volá?

Tak nějak by se dal zjednodušeně popsat pocit, když si nainstalujete aplikaci Truecaller.

Přiznám se, že jsem trochu paranoidní a aplikacím velmi nerad dávám přístup k věcem, do kterých jim nic není. Takže po instalaci Truecalleru jsem prošel instrukcemi aplikace, proklikal její nastavení a nedovolil jí nic, ani přístup ke kontaktům. A úspěšně jsem na ní zapomněl :).

Zapomněl jsem na ni logicky proto, že aplikaci tohoto typu nemáte jak otestovat, protože potřebujete, aby vám zavolal nějaký spammer. Bez něj se to testuje špatně. A shánějte někde spammera pro test :)

Ale dnes mi najednou jedno otravné číslo zavolalo a na display se objevilo „Truecaller: Top spammer – Nn Životní pojištění“. V první chvíli jsem nechápal, co se děje, ale pak jsem si vzpomněl na asi dva měsíce starou instalaci Truecalleru a rozsvítilo se mi. Rychle mi hlavou proběhlo, že musím otestovat, jestli aplikace nekecá, takže jsem hovor zvedl a co myslíte? Bylo tam NN životní pojištění :)

Volající otrava

Volající otrava

Nezapomeňte Truecaller povolit v nastavení

Kromě instalace aplikace ji musíte ještě povolit spolupráci s telefonem v Nastavení – Telefon – Blokování hovorů a identifikace, viz obrázek. Truecaller vás na to ale sám upozorní v instruktáži po instalaci.

 

Truecaller - nastavení

Závěr

Pokud vás otravují prodavači čehokoliv a často se sami sebe ptáte „Můžu to zvednout?“, stojí Truecaller za vyzkoušení. Mně osobně naštěstí moc telefonních otrapů nevolá, i proto mi trvalo celkem dlouho, než se aplikace ukázala v praxi. Nevybavuji si, že by mi od instalace volal někdo, kdo by mi něco nabízel a prošel. Možná jednou mBank a tu nepoznal. Je ale otázka, zda to bylo nějaké profláklé číslo a nebo interní zaměstnanec přímo z mBank.

Každopádně u mě to na spammera z NN zafungovalo a vzhledem k ceně, která je nulová, doporučuji zkusit a uvidíte, jak zafunguje u vás.

Používáte na filtraci hovorů jinou aplikaci? Podělte se v diskusi pod článkem.

Link do AppStoreCena: zdarma
stáhnout z App Store