Nouzová baterka pro iPhone

Light ikonkaBaterka pro iPhone, to je aplikace s trochu krkolomným názvem LED Light for iPhone 4 Free je z řady těch, co trochu „znásilňují“ hardware telefonu k něčemu, pro co původně nebyl určen. Konkrétně tato appka udělá z telefonu svítilnu.

Znáte to, každý se někdy dostane do situace, kdy si potřebuje posvítit – ať už je to klíčová dírka po návratu z večírku nebo třeba píchlá pneumatika na odlehlé silnici bez veřejného osvětlení. V takové situaci byste dali za baterku cokoliv, ale většinou ji u sebe nemáte. Kdo by taky u sebe nosil každý den svítilnu, že. Telefon u sebe ale obvykle máte a pokud je tím telefonem iPhone s aplikací baterka, máte vyhráno.

Baterka pro iPhone

Aplikace nedělá nic jiného, než že trvale rozsvítí blesk fotoaparátu a tím vám dodá potřebné světlo.  Není třeba dodávat, že LEDce to asi úplně dobře nedělá a už vůbec to nedělá dobře baterii telefonu – nezkoušel jsem to, ale předpokládám, že pár minut rozsvícená baterka s kapacitou baterie řádně zatočí. Aplikace je proto vhodná spíše jako pojistka pro případ nouze a ne jako baterka pro denní použití (dětem na tábor raději přibalte klasickou svítilnu :)

Kromě obyčejného svícení umí aplikace i režim blikání a v případě nouze umí blikat i v rytmu SOS.

Je to přesně ten typ aplikace, kterou máte zašitou na osmé obrazovce a nepotřebujete ji jak je rok dlouhý. Když ale její čas nadejde, jste rádi, že jste si ji kdysi nainstalovali.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

5 komentářů u „Nouzová baterka pro iPhone“

 1. To já teda radši s sebou malou baterčičku nosím, zato tyhlety smartphony mi přes práh nesmí. Stejně, umí to akorát vybíjet se, člověk do toho cvrnkne a rozbije sse to a stojí to nekřesťanské prachy. Čili za mne radši malá taktická baterka + klasický mobil.

  Odpovědět
  • Jsem rád, že na webu najdu někoho s kým se shodnu. Smartphony jsou volovina a ještě si něčím takovým svítit – děkuju nechci.
   Radši si pořídit dobrou malou baterku, která přežije tvrdé zacházení – třeba Nitecore Pioneer. Na smartphone se člověk zle podívá a už ho může odněst do servisu.

   Odpovědět
 2. Pioneer není zlý, ale mě se u Nitecore líbily spíše ty silnější kusy, co svítí třeba 300lm.- Docela by mne zajímalo, jak jsou na tom cenově – ale asi předpokládám že víc než 1500 .

  Odpovědět
  • Myslím, že na to by ti asi odpověděli, kdyby ses jich zeptal mailem, díval jsem se na stránky Nitecore, bohužel jsem to tam nenašel – ale poradit by ti určitě měli.

   Odpovědět
   • Internet je plný líných lidí, kteří neumí googlovat ani tak jednoduché věci jako cenu baterky. Zkusil bych se tady u Nitecore podívat na stránky dovozce, nemělo by to být těžší než napsat nejapný komentář.

    Odpovědět

Napsat komentář