Light ikonkaAplikace s trochu krkolomným názvem LED Light for iPhone 4 Free je z řady těch, co trochu „znásilňují“ hardware telefonu k něčemu, pro co původně nebyl určen. Konkrétně tato appka udělá z telefonu svítilnu.

Znáte to, každý se někdy dostane do situace, kdy si potřebuje posvítit – ať už je to klíčová dírka po návratu z večírku nebo třeba píchlá pneumatika na odlehlé silnici bez veřejného osvětlení. V takové situaci byste dali za baterku cokoliv, ale většinou ji u sebe nemáte. Kdo by taky u sebe nosil každý den svítilnu, že. Telefon u sebe ale obvykle máte a pokud je tím telefonem iPhone s aplikací baterka, máte vyhráno.

Aplikace nedělá nic jiného, než že trvale rozsvítí blesk fotoaparátu a tím vám dodá potřebné světlo.  Není třeba dodávat, že LEDce to asi úplně dobře nedělá a už vůbec to nedělá dobře baterii telefonu – nezkoušel jsem to, ale předpokládám, že pár minut rozsvícená baterka s kapacitou baterie řádně zatočí. Aplikace je proto vhodná spíše jako pojistka pro případ nouze a ne jako baterka pro denní použití (dětem na tábor raději přibalte klasickou svítilnu :)

Kromě obyčejného svícení umí aplikace i režim blikání a v případě nouze umí blikat i v rytmu SOS.

Je to přesně ten typ aplikace, kterou máte zašitou na osmé obrazovce a nepotřebujete ji jak je rok dlouhý. Když ale její čas nadejde, jste rádi, že jste si ji kdysi nainstalovali.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store