PlainText – jednoduchý editor s Dropbox synchronizací

PlainText je aplikace, která už podle názvu dělá jednoduchou věc – umožňuje psát poznámky v prostém textu, bez složitého formátování. Využijete ji vždy, když si potřebujete udělat poznámku a nechcete pouštět mobilní „office“.

V Palintextu se dá pochopitelně psát i delší text, když vám nevadí nepohodlná klávesnice, nebo máte externí. Pro psaní máte skoro celou plochu obrazovky, nikde nepřekáží žádné nepotřebné ikony, vše je podřízeno hlavnímu účelu a tím je psaní textu. Pravda, ve verzi zdarma trošku překáží reklamy, ale můžete se jich za 1,59 EUR zbavit.

Text napsaný a uložený v mobilu je vám obvykle k ničemu, protože s ním většinou chcete ještě něco dělat v počítači. A i když nechcete text dále zpracovávat, určitě není od věci mít možnost se na něj podívat i v jiném zařízení a zároveň ho mít zálohován pro případ ztráty mobilu. Všechno tohle řeší PlainText elegantně pomocí napojení na Dropbox – co napíšete v iPhonu, to máte hned všude, kde Dropbox používáte.  A funguje to samozřejmě i opačně – jakýkoliv prostý text, který dáte v počítači do dropboxové složky PlainTextu, se vám zjeví v telefonu.

PlainText je skvělá aplikace pro ty, kteří potřebují občas napsat nějaký text v mobilu, chtějí ho synchronizovat napříč svými zařízeními a nechtějí přitom používat složitější a robustnější aplikace typu Evernote, mobilní iWorks nebo jiné „office“.

Aplikace už neexistuje. Použijte třeba vestavěné poznámky v iOS.

Napsat komentář