Dotykové displeje přinesly nové možnosti samozřejmě i pro hry na telefonech a tabletech. Jeden z komerčně nejúspěšnějších herních titulů byl Fruit Ninja, který šmrdlání prstem po displeji přetavil v silně návykovou záležitost. My se dnes podíváme na hru, která míří na fanoušky auto-moto.

DrawRace je rovněž silně návyková záležitost a jak už to tak bývá, myšlenka je velmi jednoduchá. Prstem projedete co nejrychleji okruh a následně sledujete,  jak si s vámi vytyčenou trasou poradí skutečné závodní auto.

Dráhu samozřejmě nestačí projet jen tak, musíte brzdit do zatáček, zrychlovat na rovinkách, volit nejlepší stopu, prostě všechno to, co děláte v autě ve skutečnosti. Rozhodně se nemůžete nechat unést a prstem trať proletět co nejrychleji, v takovém případě totiž vyletíte z první zatáčky, ztratíte rychlost a soupeři se hned koukáte na záda.

Když říkám soupeÅ™i, tak hra má nÄ›kolik režimů – můžete jet proti soupeÅ™i z internetu, nebo můžete jet proti soupeÅ™i, kterému půjčíte telefon, on „naÅ¡mrdlá“ svůj průjezd tratí, vy následnÄ› svůj a pak se koukáte jak se autíčka vzájemnÄ› pÅ™edjíždí a létají z tratÄ›. Můžete jet také proti časomíře a proti svému nejlepšímu času.

Nové okruhy se vám zpřístupňují postupnÄ› – další pÄ›tice okruhů se zpřístupní vždy, když v pÅ™edchozí pÄ›tici získáte alespoň čtyÅ™i zlaté trofeje. Pokud závodíte v režimu souboje s kamarádem, můžete si přímo ve hÅ™e zvolit, o co jedete. V základní nabídce je sodovka, hamburger, koktejl, jízda taxy, lístky do kina a peníze. Fantazii se ale meze nekladou a můžete jezdit samozÅ™ejmÄ› o cokoliv.

Pokud se vám auto zdá pomalé a na soupeře se nechytáte, můžete si za 0,79 EUR koupit lepší auto (turbo).

DrawRace je perfektní oddychovka, která vás spolehlivě zabaví na několik hodin, nebo vám pomůže zabít pár minut v MHD či při čekání na zastávce.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store