DrawRace – váš prst jako okruhový jezdec

Dotykové displeje přinesly nové možnosti samozřejmě i pro hry na telefonech a tabletech. Jeden z komerčně nejúspěšnějších herních titulů byl Fruit Ninja, který šmrdlání prstem po displeji přetavil v silně návykovou záležitost. My se dnes podíváme na hru, která míří na fanoušky auto-moto.

DrawRace je rovněž silně návyková záležitost a jak už to tak bývá, myšlenka je velmi jednoduchá. Prstem projedete co nejrychleji okruh a následně sledujete,  jak si s vámi vytyčenou trasou poradí skutečné závodní auto.

Dráhu samozřejmě nestačí projet jen tak, musíte brzdit do zatáček, zrychlovat na rovinkách, volit nejlepší stopu, prostě všechno to, co děláte v autě ve skutečnosti. Rozhodně se nemůžete nechat unést a prstem trať proletět co nejrychleji, v takovém případě totiž vyletíte z první zatáčky, ztratíte rychlost a soupeři se hned koukáte na záda.

Když říkám soupeři, tak hra má několik režimů – můžete jet proti soupeři z internetu, nebo můžete jet proti soupeři, kterému půjčíte telefon, on „našmrdlá“ svůj průjezd tratí, vy následně svůj a pak se koukáte jak se autíčka vzájemně předjíždí a létají z tratě. Můžete jet také proti časomíře a proti svému nejlepšímu času.

Nové okruhy se vám zpřístupňují postupně – další pětice okruhů se zpřístupní vždy, když v předchozí pětici získáte alespoň čtyři zlaté trofeje. Pokud závodíte v režimu souboje s kamarádem, můžete si přímo ve hře zvolit, o co jedete. V základní nabídce je sodovka, hamburger, koktejl, jízda taxy, lístky do kina a peníze. Fantazii se ale meze nekladou a můžete jezdit samozřejmě o cokoliv.

Pokud se vám auto zdá pomalé a na soupeře se nechytáte, můžete si za 0,79 EUR koupit lepší auto (turbo).

DrawRace je perfektní oddychovka, která vás spolehlivě zabaví na několik hodin, nebo vám pomůže zabít pár minut v MHD či při čekání na zastávce.

Aplikace už bohužel neexistuje.

Napsat komentář