Geocaching v iPhone

Geocaching ikonaGeocaching je zábava, které se věnuje čím dál více lidí. Důvodem je jistě i mohutný rozmach chytrých telefonů s podporou GPS, které tak otevírají cestu ke geocachingu široké veřejnosti. Pro iPhone existuje vícero aplikací na geocaching a my se dnes podíváme na tu originální přímo od firmy Groundspeak, která geocaching vymyslela.

Nepředpokládám, že by někdo vůbec netušil, co to geochaing je,  takže jen stručně: Geocaching je hra na hledání pokladů, kde a pomocí GPS souřadnic hledáte poklady (keše) ukryté ostatními „hráči“.  Keší jsou na světě skoro dva milióny a nás může těšit, že Česko je v počtu keší v širší špičce celosvětového žebříčku.

Geocaching pro iPhone

Aplikace pro iPhone přináší vše, co pro úspěšný lov keší potřebujete. Prvním krokem je spojení telefonu a vaším účtem na geocaching.com a pak už vám nestojí nic v cestě za objevováním pokladů ve vašem okolí.

Aplikace vám umí ukázat keše ve vašem okolí, dozvíte se veškeré potřebné informace o keši, jako je její popis, náročnost terénu i její velikost. Vidíte i kdo a kdy danou keš naposledy nalezl, můžete si přečíst komentáře nálezců a prohlédnout fotografie. A samozřejmě vám telefon ukáže cestu ke keši na mapě. Pokud se vám keš nedaří najít, můžete si zobrazit nápovědu (pokud ji autor keše uvedl).

Appka má i vestavěný kompas, takže poslední metry kolem keše by vám měl usnadnit. Píšu „měl“, protože mně osobně kompas od jisté doby přestal fungovat i když vestavěný v iPhonu funguje normálně. Nevím, zda je to anomálie mého telefonu, nebo je v aplikaci chyba. Klidně se podělte o zkušenosti s kompasem v komentářích.

Když už keš zdárně najdete, můžete její nalezení oznámit rovnou z telefonu i s vaším komentářem a případně i fotografií. Pokud keš naleznete mimo datový signál nebo si data nechcete plýtvat, můžete si log jen uložit a na server ho odeslat až doma.

Jsem spíše příležitostný hledač keší, ale i tak považuji investici do této aplikace za jednu z nejlepších. Za cenu zhruba šesti piv máte zábavu na nekonečně dní a inspiraci na stovky výletů. Nemám zkušenost s konkurenčními aplikacemi pro geocaching, ale pokud nechcete trávit čas testy a riskovat zakoupení aplikace, která se ukáže jako nevyhovující, lze tuto originální appku jedině doporučit.

Link do AppStore

Cena: 7,99 EUR
koupit v App Store

3 komentáře u „Geocaching v iPhone“

  1. Můžete mi prosím napsat na mail jestli v placené verzi pro iPhone lze zadávat GPS souřadnice u multi nebo mystery keší? prostě jen ty čísla? Nikde jsem to nenašla. v té free verzi je jen hledání klasických a tam to naviguje samo podle systému
    Díky moc verča triskova.v@gmail.com

    Odpovědět
    • Dám odpověď i sem: Podle GPS hledat umí a v nastavení se dá zapnout/vypnout, jestli má hledat i multi keše. V praxi jsem nezkoušel, jsem spíše amatér a obyčejné keše mi stačí :)

      Odpovědět

Napsat komentář