Nákupní seznam pro iPhone zdarma

ShopShop ikonaChodit nakupovat s papírovým seznamem už je dnes hodně out. Moderní doba velí nakupovat s chytrým telefonem v ruce. A k chytrému telefonu potřebujete ještě chytrou aplikaci, která vám s nákupní seznam pomůže vytvořit. Může jí být třeba česky mluvící appka ShopShop.

Aplikací na organizaci nákupních seznamů jsou mraky, skoro by se dalo říct, že kdo nenapsal vlastní, jakoby nebyl. Kromě velkého množství nejrůznějších řešení, může být u většiny z nich pro našince nevýhodou  angličtina a pro někoho i cena, resp. nutnost zaplatit a pak teprve otestovat.

Nákupní seznam

ShopShop na vás mluví česky (nebo jedním z další desítky jazyků) a zvládá jednoduše a přehledně vše, co od nákupního seznamu požadujete. Umí vést několik samostatných seznamů, takže si můžete zapisovat zboží třeba podle obchodů, kde danou věc chcete koupit – například víte, že váš oblíbený jogurt mají jen v Globusu, takže nemá smysl ho dávat na seznam, se kterým jdete do Alberta za rohem.

Dále ShopShop umí tvořit vlastní databázi položek, takže nejste nijak omezeni v tom, co na seznam dáváte a jakmile zboží jednou na seznam dáte, příště už vám ho aplikace „našeptá“ po napsání úvodních písmen.

Když už jste se seznamem v obchodě, odškrtáváte si nakoupené položky poklepáním na ně. Zboží ale ze seznamu nezmizí, pouze se přeškrtne. Pokud chcete přeškrtané zboží úplně odstranit a vidět jen to, co vám ještě chybí koupit, přichází na řadu fígl, kterým zaručeně upoutáte pozornost ostatních nakupujících – položky totiž odstraníte tak, že telefonem zatřesete. A uznejte, že člověk jezdící po supermarketu a třesoucí neustále telefonem je opravdu nepřehlédnutelný :)

Zbývá zmínit ještě jednu vychytávku, která ShopShop favorizuje na použití a tou je synchronizace seznamů na více zařízení. Aplikace k tomu využívá Dropbox, přes který se seznamy synchronizují. Vy pak můžete jednoduše přidat do seznamu třeba basu piv, která se objeví i v seznamu na manželčině iPhonu a večer máte piva doma. Nebo ne? :) Prostě synchronizace je skvělá věc a jak a ní naložíte, je jen na vás a vašich blízkých.

Pokud vás nebaví psát si věci k nákupu po papírcích a chcete jednoduchou a příjemnou aplikaci do svého telefonu, je ShopShop dobrá volba. Synchronizace na více zařízení je pak pověstnou třešničkou na dortu, která by vás měla přimět o instalaci uvažovat.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

2 komentáře u „Nákupní seznam pro iPhone zdarma“

 1. Vážení přátelé,

  mám jednu drobnou korekturu a jednu otázku:
  1. Chodit nakupovat s papírovým seznamem už je dnes hodně out. Moderní doba velí nakupovat s chytrý telefonem v ruce. KOKREKTURA: chytrým
  2. Nainstaloval jsem si SHOPSHOP a zdá se. že budu spokojen. Ale když si to zasynchronozuju do Dropboxu, čím se to dá editovat v PC? Moje manželka iPhona nemá? Díky za radu

  Zbyšek

  Odpovědět
  • Děkuji za upozornění, chybka opravena.

   Obávám se, že ten soubor v Dropboxu je na počítači needitovatelný, bude to nějaká binárka, které rozumí jen ShopShop.

   Odpovědět

Napsat komentář