Emerald Time ikonaPokud patříte k perfekcionistům, kteří potřebují vědět kolik je přesně hodin a odchylka v řádu desetin sekundy je pro vás nepředstavitelná, je pro vás aplikace Emerald Time  to pravé – budete mít v kapse atomové hodiny.

iPhone sice standardně synchronizuje čas z GSM sítě (pokud máte tuto volbu zapnutou), ale s přesností atomových hodin se to nedá srovnávat. Rozdíl několika desetin sekundy není nic neobvyklého a i když normálnímu uživateli pravděpodobně rozdíl půl vteřiny oproti atomovému času nevadí, proč se občas nepodívat na to, kolik je opravdu přesně hodin.

Emerald Time vám ukáže přesný čas s odchylkou do 100 milisekund od atomových hodin. Využívá k tomu internetový protokol NTP (Network Time Protocol).

Rozhraní aplikace je velice jednoduché, jde v podstatě o jednu obrazovku, kde vidíte přesný čas, odchylku systémového času iPhonu a odchylky času na čtyřech serverech, ze kterých přesný čas bere. Můžete si také zobrazit jaké konkrétní servery to jsou. Dále už můžete jen přepnout na 24 nebo 12 hodinový formát a zvolit si, zda se má zobrazovat místní čas, nebo UTC.

NTP používá hierarchický systém „strata hodin“, kde systémy se stratem 1 jsou synchronizovány s přesnými externími hodinami jako třeba GPS nebo jiné hodiny řízené rádiovým signálem (v Čechách obvykle DCF77). NTP systémy strata 2 odvozují svůj čas od jednoho nebo více systémů se stratem 1 atd. To zabraňuje vzniku cyklu v grafu synchronizujících se strojů. Stratum systému leží v rozsahu 1 až 14; stratum 0 mají samotné referenční hodiny připojené k nejpřesnějšímu serveru; stratum 15 má počítač, který se v důsledku výpadku sítě nemůže synchronizovat s zdrojem času, nebo se synchronizuje po výpadku spojení. Zdroj: Wikipedia

Emerald Time je aplikace, bez které se dá žít, ale na druhou stranu není od věci mít možnost se kdykoliv podívat na opravdu přesný čas.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store