Heart Rate: Změřte si iPhonem svůj tep

Heart Rate ikonkaDalší z řady appek, která dělá věci, o kterých asi v Applu původně nepřemýšleli.  I když aplikací, které promění váš chytrý telefon v domácího lékaře, bude pravděpodobně přibývat – telefony disponují výpočetním výkonem stolních počítačů a není pro ně problém pečovat i o vaše zdraví. Náš dnešní tip nejde tak daleko, dělá jen jednu věc – změří vám tep.

Heart Rate

Aplikaci Instant Heart Rate si můžete vyzkoušet ve verzi zdarma a pokud se vám zalíbí, můžete přejít na plnou verzi za 0,79 EUR.

Instant Heart Rate měří puls z prstu tak, že špičku ukazováčku přiložíte na čočku fotoaparátu, blesk prst prosvítí a přitom snímá váš puls. Celé to funguje na podobném principu, jaký využívá pulsní oxymetr.

I když se to někomu může zdát divné, opravdu to funguje a výsledky odpovídají realitě. Samozřejmě nemůžete nahrazovat iPhonem lékaře, ale pro orientační sledování svého pulsu je tato aplikace ideální. Koneckonců používá jí podle údajů autorů přes 25 milionů uživatelů po celém světě a získala i ocenění The best Health & Fitness app on Mobile Premier Awards 2011 according to the jury of industry experts and as seen on Dr. OZ show.

Své naměřené hodnoty si můžete ukládat na server provozovatele, prohlížet si grafy a sledovat, jak se váš tep vyvíjí v čase. Nechybí ani sdílení na Twitter a Facebook, i když nevím, koho zajímá, jaký máte zrovna tlak. Na druhou stranu na Facebooku se sdílí takových nesmyslů, že váš puls se tam mezi nimi ztratí :)

Link do AppStore

Cena: zdarma (plná verze 0,79 EUR)
stáhnout z App Store

Napsat komentář