MeteoMapy – kde prší a kdy přestane

meteomapy-icoAsi nejpoužívanějšími aplikacemi v chytrých telefonech v posledních dnech budou ty pro předpovídání počasí. Ještě žádanější bude jejich podmnožina – aplikace ukazující snímky z radarů a srážky. I když nejhorší deště máme snad už za sebou, vrátím se dnes k aplikaci MeteoMapy, která ukazuje a předpovídá srážky.

Jak už z názvu plyne, MeteoMapy nabízí pohled na vaše okolí s možností zapnout si na mapě doplňkové informace o stavu počasí.

MeteoMapy – aplikace

Asi tou nejzajímavější a nejužitečnější funkcí jsou snímky z meteoradarů, takže můžete sledovat, zda se na vás valí bouřka, případně kdy se asi odvalí. Na rozdíl od dříve recenzované aplikace iRadar umí MeteoMapy jednu užitečnou věc – ukazují pohyb oblačnosti a případ srážek i do budoucnosti. Konkrétně vidíte pohyb mraků na hodinu dopředu, takže máte slušnou šanci zjistit, kdy vás déšť zasáhne, případně kdy pršet přestane.

Dále si můžete v aplikaci nechat zobrazit ještě webkamery, informace o tom, kolik milimetrů kde napršelo, kolik je stupňů a zda jsou někde bouřky.

MeteoMapy umožňují i aktivní přístup uživatelů, protože data nemusíte jen konzumovat, ale můžete je i zaslat a doplnit tak informace o počasí z místa, kde právě jste. Tato hlášení uživatelů si pak můžete prohlížet přímo v aplikaci.

Nastavení umožňuje mimo jiné zvolit si mapu (klasická, satelitní a hybridní) a zajímavá je i možnost zvolit si kvalitu radarový snímků a tím i jejich velikost a rychlost stažení.

MeteoMapy používají data z chmi.cz a webcam.cz. Stojí za nimi provozovatel známého serveru in-počasí.cz.

Je to aplikace, kterou asi nebudete používat denně, ale pokud počasí blázní a vy navíc bydlíte blízko u řeky, budete rádi, že aplikaci v telefonu máte.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář