Moves – automatický hlídač vašeho pohybu

moves-ico Hitem poslední doby jsou náramky, které propojíte se svým iPhonem a s jejich pomocí si změříte prakticky celý svůj život. Pokud nechcete dávat za tyto hračičky tisíce a spokojíte se s omezenou funkčností, můžete zkusit Moves.

Pokud uvažujete o populárním náramku Jawbone UP, který sleduje ušlé kroky, vzdálenost, spálené kalorie a spousty dalších údajů o vašem životě, možná vás překvapí, že některá data lze změřit i jinými aplikacemi a úplně zdarma. Zajímá-li vás především to, jak jste aktivní a kolik nachodíte denně kroků či kilometrů, je tu Moves.

Moves celý den zaznamenává váš pohyb, resp. pohyb vašeho iPhone. Dokáže automaticky pomocí vestavěného akcelerometru a gyroskopu rozeznat chůzi, běh i přesun v dopravním prostředku. Tím pádem stačí, když máte u sebe svůj iPhone a nemusíte na nic myslet a nic spouštět. Moves běží trvale na pozadí a bez jakékoliv akce z vaší strany neustále měří pohyb. To, že nemusíte aktivně nic zapínat, je asi jeho největší výhodou, protože na zaznamenávání pohybu prostě nikdy nezapomenete.

TIP: Geocaching v iPhone

Design aplikace je minimalistický a nabízí přesně to, co potřebujete vědět, tj. kolik jste za daný den nebo týden ušli, uběhli nebo ujeli kilometrů. Celý svůj den si můžete prohlédnout v časové ose, ve které vidíte přesný čas a místo, kde jste se nacházeli a kudy jste se pohybovali. Vše samozřejmě můžete vidět i vizualizované na mapě.

Na statistiku pohybu existují dva pohledy a to buď na počet kroků nebo na kilometry. Oboje je celkem užitečné, ale kilometry si přeci jen člověk dokáže trochu lépe představit. Co znamená ujít 1748 kroků si z hlavy jen tak nepředstavíte, ale 1,5 kilometru je už mnohem jasnější.

Moves samozřejmě zaznamenává i rekordy, takže můžete soutěžit sami se sebou a snažit se překonat svůj denní či týdenní rekord.

Na zaznamenávání pohybu existuje mnoho daleko sofistikovanějších aplikací jako třeba RunKeeper či Runtastic, ale jejich nevýhodou je, že je musíte aktivně pouštět. Vyplatí se tedy spíše tam, kde sportujete od do a chcete si vést svůj tréninkový deníček. Pokud si ale chcete měřit svůj pohyb v běžném dni, je daleko vhodnější něco, co to dělá za vás a bez nutnosti na to myslet.

Drobnou nevýhodou Moves je, že jak permanentně běží a zaznamenává polohu, stoupne vám trochu spotřeba baterie, ale není to nijak hrozné. Myslím, že to zjištění, že cesta na oběd měří 600 metrů a na zastávku to z kanceláře máte 240 metrů za to stojí. Za drobnou nevýhodu lze považovat i to, že pokud iPhone necháte na stole a jdete na oběd, nezměříte nic, ale kdo dnes vychází ven bez telefonu, že :)

Pokud vás zajímá, kolik toho denně mimoděk nachodíte, určitě Moves zkuste. Tak či tak, budete překvapeni, kolik toho nachodíte nebo naopak tím, že se vůbec nehýbete.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

1 komentář u „Moves – automatický hlídač vašeho pohybu“

Napsat komentář