Pocket – čtení na později

Pocket

Valí se na vás ze všech stran nejrůznější informace, ale vy je nemáte čas hned zpracovávat třeba proto, že jste zrovna v práci či ve škole? Kamarádi či kolegové vám neustále posílají něco, co si určitě musíte přečíst, ale vy teď nemáte čas? Nainstalujte aplikaci Pocket (dříve známou jako Read it later).

Tipy na zajímavé čtení k nám proudí prakticky kontinuálně. To máte Twitter, Facebook, RSS, e-maily, ICQ, Jabber, Skype … Jenže člověk často nemá hned čas či chuť si dlouhý článek číst a rád by si ho přečetl třeba až večer nebo ve vlaku cestou na víkend. V proudu informací, které k nám neustále proudí se ale starší věci ztrácejí a neustále je přebíjejí nové a nové informace. Najít v nich druhý den to, co jste si chtěli přečíst, je složité nebo i nemožné.

Chtělo by to aplikaci, do které si co nejjednodušeji poznačíte to, co si chcete přečíst později. A přesně tohle dělá aplikace Pocket, kterou jste dříve mohli znát pod názvem Read it later.

Samozřejmostí je synchronizace do všech vašich zařízení, takže zajímavý článek si do Pocketu uložíte v počítači rovnou z prohlížeče a večer cestou domů si ho přečtete ve svém iPhone. Stejně tak si cestou domů můžete v iPhone do Pocketu uložit zajímavé video a podívat se na něj doma na velkém počítači později.

Velmi užitečnou funkcí je to, že obsah se do Pocketu uloží celý, ne jen jako odkaz na internet, takže prohlížet ho můžete i bez připojení. To ocení například pražáci při cestě metrem, protože nemusí na každé stanici lovit pomalý EDGE, aby si mohli přečíst zajímavý článek. Stejně tak si můžete svůj iPhone naplnit čtivem třeba před cestou na dovolenou.

Do iPhone se Pocket velmi slušně integruje, takže odeslání článku či jiného obsahu do něj je velmi snadné a z většiny aplikací je to otázka jednoho kliknutí.

Pokud získáte URL v aplikaci, která si s Pocketem úplně nerozumí, stačí adresu uložit do schránky, spustit Pocket a ten se sám zeptá, zda do něj URL ze schránky chcete poslat.

Na desktopu se můžete do svého Pocketu přihlásit přes web nebo pomocí specializované aplikace. Obsah do něj pošlete opět přes schránku a nebo pohodlněji, pomocí rozšíření pro prohlížeč, díky kterému je odeslání do Pocketu rovněž otázkou jednoho kliku.

Když si do Pocketu naposíláte nějaké texty a pak si je chcete v iPhonu nebo iPadu číst bez připojení, nesmíte zapomenout na sesynchronizování dokud internet máte. Jinými slovy, aplikaci musíte spustit a nechat ji, aby naposílaný obsah načetla z internetu a šlo ho pak číst offline.

Pokud se vám článek, video či obrázek líbil a chcete se o něj podělit s někým jiným, můžete ho přímo z aplikace nasdílet dál a tím se kruh uzavře – adresát si ho zase může odložit na později třeba pomocí Pocketu. Pro sebe si můžete odkazy v Pocketu tagovat a hvězdičkovat, takže nalézt později to, co vás zaujalo, bude
hračka.

Pokud konzumujete hodně obsahu z různých zdrojů a nemůžete ho zpracovávat ihned po obdržení, je pro vás Pocket prakticky povinnost. Pokud ho vyzkoušíte, nebudete pravděpodobně chápat, jak jste mohli fungovat bez něj.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář