Náhradí Feedly Google Reader?

feedly-icoZa tři dny končí Google Reader a miliony lidí po celém světě řeší co dál. Nejčastěji zmiňovanou alternativou je Feedly, které se dnes podíváme na zoubek, resp. její aplikaci pro iPhone.

Úvodem je třeba říct, že migrace z Google Readeru do Feedly je tak primitivní, že primitivnější už být nemůže – pokud zvládnete najít tlačítko One-click Google Reader Import a kliknout na něj, máte zmigrováno.

Po migraci máte všechny své zdroje převedené a Google Reader může klidně skončit. Ovšem mít převedené zdroje je jedna věc a v něčem je číst, je věc druhá.

Feedly disponuje vlastní aplikací pro iPhone, která není špatná. Pokud jste ke Google Readeru přistupovali přes web nebo čtení v mobilu neřešili vůbec, pravděpodobně si na Feedly rychle zvyknete a nebudete mít problém.

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na nový mobil jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Rozhraní Feedly pro iPhone lze vytknout to, že jsou to trošku zbytečné „omalovánky“, ale dá se na to zvyknout a vhodným nastavením se dá hodně zachránit.

Trošku nepříjemné je, že aplikace neustále něco tahá z internetu překreslování obrazovek není úplně plynulé. Prakticky každý přechod mezi složkami s RSS kanály znamená dotahování dat a koukání na prázdnou obrazovku. Nerozumím tomu, proč to tak je, když nové zprávy se stahují při startu aplikace nebo na vyžádání a výpisy zpráv by tím pádem měli už být lokálně uložené.

Některé ovládací prvky jsou zbytečně skryty v menu, takže co lze jinde udělat jedním „klikem“, je tady otázka dvou. Konkrétně jde třeba o označení všech zpráv jako přečtených, což při sledování mnoha zdrojů používám často, protože mi stačí projet titulky a vím, že to číst nechci.

Citelně chybí integrace Readibility, kterou má integrovánu třeba čtečka Reeder. Je to ale zase věc názoru – dokud s Readibility nepřijdete do styku, nebude vám chybět. Pokud k ni ale jednou „přičichnete“, budete bez ní trochu jako bez ruky.

Feedly a Reeder

Z výše uvedeného je asi vidět, že jsem zhýčkaným uživatelem čtečky Reeder a často porovnávám s ní. Pokud Reeder neznáte, bude vám Feedly stačit a pravděpodobně budete spokojeni.

Pro uživatele Reederu je tu dobrá zpráva – podle posledních informací na Twitteru bude Feedly jednou z podporovaných RSS čteček, takže to, že se změnilo úložiště RSS zdrojů vůbec nepoznáte a dále si můžete užívat rozhraní nejlepší aplikace pro čtení RSS.

Link do AppStore

Cena: ZDARMA
stáhnout z App Store

Napsat komentář