Náhradí Feedly Google Reader?

feedly-icoZa tři dny končí Google Reader a miliony lidí po celém světě řeší co dál. Nejčastěji zmiňovanou alternativou je Feedly, které se dnes podíváme na zoubek, resp. její aplikaci pro iPhone.

Úvodem je třeba říct, že migrace z Google Readeru do Feedly je tak primitivní, že primitivnější už být nemůže – pokud zvládnete najít tlačítko One-click Google Reader Import a kliknout na něj, máte zmigrováno.

Po migraci máte všechny své zdroje převedené a Google Reader může klidně skončit. Ovšem mít převedené zdroje je jedna věc a v něčem je číst, je věc druhá.

Feedly disponuje vlastní aplikací pro iPhone, která není špatná. Pokud jste ke Google Readeru přistupovali přes web nebo čtení v mobilu neřešili vůbec, pravděpodobně si na Feedly rychle zvyknete a nebudete mít problém.

Rozhraní Feedly pro iPhone lze vytknout to, že jsou to trošku zbytečné „omalovánky“, ale dá se na to zvyknout a vhodným nastavením se dá hodně zachránit.

Trošku nepříjemné je, že aplikace neustále něco tahá z internetu překreslování obrazovek není úplně plynulé. Prakticky každý přechod mezi složkami s RSS kanály znamená dotahování dat a koukání na prázdnou obrazovku. Nerozumím tomu, proč to tak je, když nové zprávy se stahují při startu aplikace nebo na vyžádání a výpisy zpráv by tím pádem měli už být lokálně uložené.

Některé ovládací prvky jsou zbytečně skryty v menu, takže co lze jinde udělat jedním „klikem“, je tady otázka dvou. Konkrétně jde třeba o označení všech zpráv jako přečtených, což při sledování mnoha zdrojů používám často, protože mi stačí projet titulky a vím, že to číst nechci.

Citelně chybí integrace Readibility, kterou má integrovánu třeba čtečka Reeder. Je to ale zase věc názoru – dokud s Readibility nepřijdete do styku, nebude vám chybět. Pokud k ni ale jednou „přičichnete“, budete bez ní trochu jako bez ruky.

Feedly a Reeder

Z výše uvedeného je asi vidět, že jsem zhýčkaným uživatelem čtečky Reeder a často porovnávám s ní. Pokud Reeder neznáte, bude vám Feedly stačit a pravděpodobně budete spokojeni.

Pro uživatele Reederu je tu dobrá zpráva – podle posledních informací na Twitteru bude Feedly jednou z podporovaných RSS čteček, takže to, že se změnilo úložiště RSS zdrojů vůbec nepoznáte a dále si můžete užívat rozhraní nejlepší aplikace pro čtení RSS.

Link do AppStore

Cena: ZDARMA
stáhnout z App Store

Napsat komentář