RSS čtečka pro iPhone? Reeder.

ReederRSS čtečka je skvělý pomocník a i když se o RSS občas mluví jako o mrtvé technologii, kterou vytlačují sociální sítě, najde se stále dost lidí, pro které je nepostradatelnou pomůckou při zpracování oblíbených zdrojů informací.

Reeder není RSS čtečka v pravém slov smyslu, protože je to pouze rozhraní k RSS čtečce Google – Google Readeru. Vezmeme-li ale v úvahu, že Google Reeder je jedna z nejlepších čteček, tak spojení s ní je logické a nemělo smysl vynalézat znovu kolo.

Pokud tedy chcete používat Reeder v iPhonu, budete si muset zřídit účet u Google a RSS zdroji si naplnit Google Reader. Ve svém iPhone si v Reederu jen nastavíte přihlašovací údaje a přistupujete přes něj ke svým zdrojům v Google Readeru.

To, že pracujete i v mobilu s Google Readerem má samozřejmě tu výhodu, že pokud ho používáte i na desktopu máte vše synchronizované a nemusíte se zdroji probírat ve dvou a více čtečkách.

Reeder umí vše, co od RSS čtečky potřebujete, tj. zobrazovat jednotlivé zdroje tak, jak je máte roztříděné v Google Readeru, zobrazovat upoutávky (perexy), případně celé články pokud je autor RSS celé zpřístupnil. Díky integraci Readability je ale možné číst celé články přímo v rozhraní Reederu i když je autor v RSS celé nezpřístupnil, stačí kliknou na ikonku pohovky. Články si dále můžete označovat hvězdičkou a jako (ne)přečtené.

Pokud vás nějaký článek zaujme, můžete ho sdílet resp. uložit na mnoho služeb a způsobů, namátkou:  Instapaper, Evernote, Delicious, Twitter, Facebook (na iOS 6) a samozřejmě můžete odkaz odeslat e-mailem.

Pokud používáte RSS, hledáte čtečku pro svůj iPhone a nevadí vám používat Google Reader, pak je Reeder pro váš iPhone to pravé a cca 70 Kč nebudete litovat.

Link do AppStore

Cena: 2,69 EUR
stáhnout z App Store

 

 

1 komentář u „RSS čtečka pro iPhone? Reeder.“

Napsat komentář