Viber: volání zadarmo

ViberS chytrými mobily a připojením k internetu už prakticky nepotřebujete mobilního operátora k tomu, abyste mohli někomu zavolat. Přes VoIP se dá volat zadarmo nebo za směšnou cenu. Asi nejznámějším příkladem takového volání je Skype, ale jsou i další zajímavé alternativy. Jednou z nich je Viber.

Viber: jak na to

Klient pro Viber existuje pro všechny důležité platformy, takže nejste nijak omezeni tím, zda vaše okolí používá iPhone, Android nebo dokonce Windows Phone.

Základní výhodou aplikace pro iOS je jeho absolutní jednoduchost a integrace do systému. Nemusíte nic nastavovat, nemusíte znát protokoly ani kodeky a přesto můžete za pět minut telefonovat i SMSkovat zadarmo. Samozřejmé je i to, že Viber standardně zvoní, když vám někdo volá, akorát nevibruje. Trochu složitější je zvednutí hovoru při zamčeném telefonu, protože na rozdíl od klasického volání musíte telefon nejprve odemknout a pak „zvednout“. Nepřekonatelná překážka to ale není.

Jediné, co musíte udělat po instalaci aplikace, je zadat svoje telefonní číslo a počkat na autorizační SMS (co dělat, když SMS nepřichází). Viber umí použít telefonní seznam z vašeho iPhone a ukázat u kontaktů, kdo z nich už ho má naistalovaný. Tím pádem vám umí nabídnout, zda chcete volat zdarma přes Viber, nebo klasicky. Zároveň vás Viber umí upozorňovat na to, když si někdo z kontaktů aplikaci nainstaluje a můžete mu začít zdarma volat.

Z vlastního zhruba dvouletého používání mohu potvrdit, že pokud jsou oba volající na dobrém připojení k internetu, tj. na wifi nebo 3G, tak je zvuk hovoru výborný a není skoro žádný rozdíl mezi tím, jestli voláte přes aplikaci nebo GSM.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

 

1 komentář u „Viber: volání zadarmo“

Napsat komentář