Jak na měření rychlosti mobilního připojení v iPhone

Doby, kdy si všichni neustále měřili rychlost připojení svých počítačů, jsou v podstatě pryč. Většina lidí má počítač připojen rozumnou rychlostí v řádu megabitů a sledovat rychlost každý den, už nedává takový smyl, jako v době dialupu. Něco jiného je ale rychlost připojení mobilu. Zvláště tam, kde jsme odkázáni na připojení přes operátora, může být užitečné si občas rychlost změřit.

Měření rychlosti připojení – speedmeter

Klasické speedmetery pro počítače fungující v prohlížeči nejsou pro iPhone úplně to pravé ořechové, byť mnoho z nich funguje a měří i v prohlížeči v iPhonu. Nicméně pohodlí nativní aplikace rozhodně v browseru nedocílíte.

Spedtest.net

Aplikace Spedtest.net je, jak už její název napovídá, mobilní appka od provozovatelů asi nejpopulárnějšího speedmeteru speedtest.net. Jejich mobilní aplikace dělá přesně to, co od ní člověk čeká – změří ping, upload a download a ukáže vám aktuální hodnoty. Pokud vám pak například váš operátor tvrdí, že má nejrychlejší mobilní internet a pokrytou každou vesnici, můžete mu ukázat reálná čísla a zkusit reklamaci. Mám tu zkušenost, že  provideři dost často berou výsledek ze speedtest.net jako relevantní a pro případné reklamace odmítají jiné speedmetery.

Kromě aktuálních výsledků měření máte v aplikaci samozřejmě i historii, takže není problém se podívat jak vám internet běhal před měsícem. Pokud chcete s výsledky jít za operátorem a přeptat se ho, jak že je to s tím jeho 3G, tak s desítkami měření máte pochopitelně větší šanci, než bez nich.

Ať už si chcete rychlost měřit z jakéhokoliv důvodu, tak s aplikací Speedtest.net to uděláte pohodlně, spolehlivě a navíc s přehlednou historií. Speedtest.net by měl myslím patřit k základní výbavě každého iPhonu.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář