WeatherPro – spolehlivá předpověď počasí ve vaší kapse

Weather ProPředpověď počasí obsahuje iPhone už v základní výbavě, přesto najdeme v App Store snad stovky aplikací, které se snaží té vestavěné konkurovat a mnohým se to daří. Mezi ty povedené patří i WeatherPro pocházející z Německa.

Asi se shodneme v tom, že od aplikace na předpovídání počasí chceme hlavně to, aby předpověď vyšla. Krásná vymazlená aplikace, která vás na výlet pošle v kraťasech a tričku a vy pak mrznete v dešti a 15 stupních, není úplně to pravé, co bychom v telefonu chtěli mít. Užitečné je i to, když předpověď počasí sahá do co nejvzdálenější budoucnosti, byť přesnost předpovědi úměrně tomu klesá.

WeatherPro nabízí předpověď na týden dopředu, což je celkem rozumná doba na to, aby takto vzdálená předpověď plus mínus vyšla. Samozřejmě se stane, že déšť předpovídaný na příští sobotu občas přijde v pátek nebo až v neděli, ale trend se určitě vysledovat dá a pokud Weather Pro ukazuje na víkend déšť a zimu, je skoro 100% jisté, že nebude slunce a teplo.

Den je navíc rozdělen do tříhodinových částí a můžete tak sledovat i to, jak se počasí vyvine během dne. U dne i jednotlivých časových úseků vidíte vždy ikonku počasí (mráček, sluníčko, sníh a pod.) teplotu, minuty slunečního svitu, procentuální šanci na déšť, odhadované milimetry srážek, a sílu a směr větru.

Údaje o aktuální situaci na nebi jsou navíc doplněny o mimořádně užiteční „feels like“, tedy kolik stupňů je pocitově (např. při velkém větru může být pocitově méně stupňů, než doopravdy je), rosný bod, vlhkost a tlak vzduchu.

Pokud hrozí nějaké nebezpečí, zjeví se navíc ikonka vykřičníku a po kliknutí na ní se dozvíte, co se děje. V těchto dnech je to například varování před nočními mrazy.

Aplikace obsahuje i satelitní snímky oblačnosti, takže se můžete podívat i na to, zda se na vás nevalí nějaká katastrofa v podobě průtrže mračen (pokud nemáte samostatnou aplikaci na sledování dat z radarů).

Za zmínku stojí ještě možnost uložit si několik oblíbených míst a sledovat tak předpověď třeba pro oblast, kam se chystáte na dovolenou.

Celkově je Weather Pro povedená aplikace, která se i přes trochu vyšší cenu vyplatí. Předpověď počasí sedí a nepředpovídá nesmysly, což je u aplikace pro předpověď počasí myslím to nejdůležitější. Malinkaté mínus je pro mě to, že v nedávno uvedené verzi 3 se rozhraní na můj vkus trochu znepřehlednělo a aplikace trochu pomaleji startuje (iPhone 4). Nicméně pokud jste nepoužívali verzi 2, tak tuto výtku můžete ignorovat.

Link do AppStore

Cena: 3,59 EUR
koupit v App Store

Napsat komentář