Lepší zabezpečení iPhone – vymaže se za 3, 2, 1 …

To, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mně nejdou, že. Pokud chcete zvýšit bezpečnost svých dat v iPhone, je tu jedna poměrně drsná možnost na zabezpečení iPhonu.

Tuším, že touto scénou vždy začínal seriál Mission impossible – hrdinové zasunuli do přehrávače DVD a to jim kromě instrukcí k další akci oznámilo i to, že se samo zničí za 10 vteřin. Podobně můžete nastavit i svůj iPhone. Ne, že by se telefon zničil, ale mohou se zničit data v něm.

Vyšší zabezpečení dat v iPhone

Pokud máte v telefonu hodně důležitá data a při ztrátě telefonu hrozí, že je někdo zneužije, můžete zvýšit šanci na to, že se tak nestane. V nastavení máte možnost si zapnout, že pokud bude zadán 10x špatně kód pro odemčení zařízení, všechna data v něm se automaticky smažou.

Tuto funkci zapnete  v Nastavení – Touch ID a kódový zámek, viz obrázek.

nastaveni-smazani
zabezpečení iPhone

Dvakrát měř, jednou řež

Pozor na to, že tato funkce je sice dobrý sluha, ale může být i hodně špatný pán, pokud má k telefonu běžně přístup někdo jiný než vy.

Stačí třeba nenechavý kolega, který bez zlého úmyslu párkrát zkusí, jestli máte kód 1234. A pokud máte malé děti a občas jim telefon půjčujete, tak na tuto funkci rovnou zapomeňte.

Děti jsou velice šikovné, když to nepotřebujete, takže se jim zcela jistě v nestřeženou chvíli telefon zamkne a ony ho samozřejmě zkusí během pár vteřin 10x odemknout. Vás pak čeká obnova telefonu ze zálohy, která sice není složitá, ale nějaký čas zabere. Variantu, že byste telefon neměli zálohován snad ani nebudeme připouštět, že? :)

Zapněte si raději Najít iPhone

Pokud nechcete výše popsané kolečko smazání – obnova absolvovat několikrát do měsíce, nechte tuto funkci vypnutou a zapněte si Najít iPhone.

Vycházejme z toho, že běžný zloděj nevyzkouší všechny možné kombinace vašeho zámku během půl hodiny a nedostane se do telefonu. Vy pravděpodobně chybějící telefon zjistíte v řádu desítek minut a s pomocí Najít iPhone můžete začít jednat. A jednou z možností je i vymazat na dálku data. Výhodou tohoto postupu je, že data nemažete preventivně a možná i omylem po zadání špatného hesla, ale až když je telefon opravdu pryč.

Další tipy na zabezpečení iPhone sledujte pod štítkem bezpečnost.

Napsat komentář