Offline navigace zdarma – HERE WeGo

S pokrytím daty je to u nás v Česku všelijaké a když vyrazíte do zahraničí, bude to možná lepší, ale český operátor vám jejich konzumaci znechutí cenou. Proto je dobré podívat se i na offline navigace, které data k chodu nepotřebují.

Aplikace HERE WeGo je skvělý doplněk populárního Waze, bez kterého si mimochodem nedovedu představit cestování po Praze nebo jiném větší městě, protože díky komunitě vás spolehlivě provede zácpami a vy dorazíte včas. Když ale nechcete nebo nemůžete na internet, je vám Waze k ničemu. Pak přichází na řadu HERE WeGo.

Ve skutečnosti umí aplikace pracovat i online, ale my se budeme věnovat offline režimu, který zapnete v nastaveni (resp. vypnete režim online). Od této chvíle aplikace nepotřebuje internet a naviguje jen na základě GPS.

Offline navigace a mapy

Nicméně s opuštěním mobilního signálu ještě počkejte – aby navigace mohla navigovat, potřebujete mapy a ty si do telefonu musíte nejprve stáhnout. Na výběr máte mapy celého světa, takže není problém si stáhnout třeba mapu Fidži (73,7 MB). Většina cestovatelů asi ale zůstane u nás doma, maximálně v Evropě. Mapa Česka má snesitelných 316,8 MB. Pokud se vám nechce vybírat jednotlivé zemé, můžete stáhnout naráz celou Evropu, ale to si v telefonu připravte volných 10 GB.

Čeština

Pokud chcete být navigováni v češtině, nezapomeňte si také stáhnout český hlas. Čeština zní sice trochu jako od nějakého robota a nevypadá to na profesionální mluvčí, ale odnaviguje vás v pohodě. Občas chybí nějaká ta číslice – „a pak pokračujte rovně NIC kilometrů„, ale stávalo se mi to jen v případě, kdy se jelo rovně 100 km a podobně, takže máte dost času podívat se na display, kolik že to máte rovně jet :) Navíc navigace před odbočením na blížící se odbočku včas upozorňuje.

Offline navigace HERE WeGo mě spolehlivě odnavigovala na dovolenou do Chorvatska a zpět, takže pokud před sebou máte dovolenou a hledáte offline navigaci, určitě HERE WeGo zkuste.

Pokud chcete z nějakého důvodu sáhnout po placené alternativě, zkuste třeba Sygic.
Link do AppStoreCena: zdarma
stáhnout z App Store

2 komentáře u „Offline navigace zdarma – HERE WeGo“

  1. Jo,here we go by byla dobrá navi,ale za boha mi nejde nastavit zvuk,češtinu mám staženou i nastavenou,ale navi je absolutně beze zvuku takže mne to trochu štve.Mám Iphone 5s

    Odpovědět
  2. Stejný problém. Používám Here mnoho let na Nokia a teď rok na iPhonu 7. Najednou mi ale nejede zvuk. Čeština zapnutý a stažena. Nezná nékdo řešení nebo kam to sdělit ?

    Odpovědět

Napsat komentář