Jak restartovat iPhone

Někomu může otázka Jak restartovat iPhone připadat směšná, zejména pokud jde o zkušeného Apple uživatele. Ale co když jste v jablečném světě nováčkem?

Restartovat či vypínat občas počítače jsme zvyklí a přijde nám to normální. A nejde jen o lidi pracující ve Windows :). Prostě počítače je dobré po určitém čase vypnout a nechat je oddychnout, aby byly zase plné síly. Technicky jde hlavně o to, že se jim vyčistí paměť, do které se prací ukládá spousta balastu a čím déle počítač nevypnete, tím je ho tam více.

Dnešní chytré telefony jsou v podstatě počítače s výkonem, o kterém se počítačům před pár lety ani nesnilo. Přesto necháváme telefony běžet týdny a někdy i měsíce a nepřijde nám to divné. Samozřejmě, že to v podstatě ničemu nevadí, pokud telefon funguje svižně a nevykazuje žádné problémy, ale když se začne chovat divně nebo reaguje pomaleji, než jste zvyklí, je dobré ho restartovat.

Jak restartovat iPhone

iPhone můžete klasicky vypnout a zapnout, což jak jistě víte, se dělá tlačítkem „sleep button“ umístěným na pravé straně telefonu, případně nahoře, pokud máte nižší model než iPhone 6.

Někdy ale vypnout a zapnout nestačí a telefon se stále chová divně a nebo v horším případě nereaguje vůbec a tváří se jako mrtvý. Než se vydáte do servisu, zkuste udělat tzv. tvrdý restart nebo-li hard reset:

  1. stiskněte Home button a Sleep button zároveň
  2. držte je tak dlouho, dokud se na obrazovce neobjeví jablko signalizující, že přístroj startuje
  3. právě jste udělali tvrdý reset

Pokud tvrdý reset nezabere a zařízení se neprobere k životu, je pravděpodobně čas na návštěvu servisu.

1 komentář u „Jak restartovat iPhone“

  1. Tuhle radu budu potřebovat na konci příštího týdne, kdy svůj iPhone předám manželce(bude to její první smartfón v životě) a vrátím se k Androidu.
    Ještě nevím,

    Odpovědět

Napsat komentář