Jak restartovat iPhone

Někomu může otázka Jak restartovat iPhone připadat směšná, zejména pokud jde o zkušeného Apple uživatele. Ale co když jste v jablečném světě nováčkem?

Restartovat či vypínat občas počítače jsme zvyklí a přijde nám to normální. A nejde jen o lidi pracující ve Windows :). Prostě počítače je dobré po určitém čase vypnout a nechat je oddychnout, aby byly zase plné síly. Technicky jde hlavně o to, že se jim vyčistí paměť, do které se prací ukládá spousta balastu a čím déle počítač nevypnete, tím je ho tam více.

Dnešní chytré telefony jsou v podstatě počítače s výkonem, o kterém se počítačům před pár lety ani nesnilo. Přesto necháváme telefony běžet týdny a někdy i měsíce a nepřijde nám to divné. Samozřejmě, že to v podstatě ničemu nevadí, pokud telefon funguje svižně a nevykazuje žádné problémy, ale když se začne chovat divně nebo reaguje pomaleji, než jste zvyklí, je dobré ho restartovat.

Jak restartovat iPhone

iPhone můžete klasicky vypnout a zapnout, což jak jistě víte, se dělá tlačítkem „sleep button“ umístěným na pravé straně telefonu, případně nahoře, pokud máte nižší model než iPhone 6.

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na nový mobil jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Někdy ale vypnout a zapnout nestačí a telefon se stále chová divně a nebo v horším případě nereaguje vůbec a tváří se jako mrtvý. Než se vydáte do servisu, zkuste udělat tzv. tvrdý restart nebo-li hard reset:

  1. stiskněte Home button a Sleep button zároveň
  2. držte je tak dlouho, dokud se na obrazovce neobjeví jablko signalizující, že přístroj startuje
  3. právě jste udělali tvrdý reset

Pokud tvrdý reset nezabere a zařízení se neprobere k životu, je pravděpodobně čas na návštěvu servisu.

1 komentář u „Jak restartovat iPhone“

  1. Tuhle radu budu potřebovat na konci příštího týdne, kdy svůj iPhone předám manželce(bude to její první smartfón v životě) a vrátím se k Androidu.
    Ještě nevím,

    Odpovědět

Napsat komentář