Jak dostat na plochu ikonku iCloud Drive

icloud-drive-ico

Nedávno jsem koukal na kolegův iPhone a překvapila mě u něj ikonka iCloud Drive, kterou jsem já na svém iPhone neměl. Jak ji na plochu dostat?

Možná si stejně jako já říkáte, co je to za divnou otázku, prostě půjdete do App Storu a nainstalujete aplikaci, že? Chyba lávky, žádnou takovou aplikaci tam nenajdete a musíte na to jinak.

Co je iCloud

Základní myšlenka iCloudu je, že soubory má člověk uloženy na serveru Applu a tato data může synchronizovat a měnit. iCloud podporují základní aplikace od  Apple (Kontakty, Kalendář, Mail nebo iTunes). Vedle toho ale Apple nabízí i vývojářské nástroje, které umožní začlenění iCloudu i do aplikací třetích stran. iCloud je integrován na úrovni operačního systému jako takového a uživatel se nemusí znovu registrovat, stačí mít Apple ID.

TIP: Jak zapnout AirDrop

iCloud Drive – jak ho dostat na plochu

iCloude Drive je sice aplikace, ale neinstaluje se, je součástí systému a pouze se zapíná její zviditelnění na ploše. Volbu najdete v Nastavení – iCloud – iCloud Drive – Zobrazit na ploše. A to je vše.

 

Nastavení iCloud Drive
Nastavení iCloud Drive

Historie

iCloud je poslední z rodiny cloudů od Applu. Předcházely mu služby iTools (2000), .Mac (2002) a MobileMe (2008). iCloud je první zdarma dostupný cloud od Applu, všichni předchůdci byli placení.

iCloud představil 6. června 2011 přímo Steve Jobs na konferenci WWDC. S představením iCloudu také přišel konec MobileMe, ten nastal 30. června 2012. Jako první iCloud nabídly systémy macOS 10.7 Lion a iOS 5, a to zcela zdarma.

1 komentář u „Jak dostat na plochu ikonku iCloud Drive“

Napsat komentář