Jak zapnout AirDrop

AirDrop je jednoduchá cesta jak sdílet data s jinými zařízeními na krátkou vzdálenost. Otázka jak zapnout AirDrop je na místě hlavně proto, že Apple udělal v iOS jednu z nelogičností právě u AirDrop.

Jak zapnout AirDrop?

Předně musíte mít zařízení, které tuto funkci podporuje. Pokud se bavíme o iPhonu, tak potřebujete telefon od verze 5 výš. Na iPadech bude AirDrop fungovat od jejich 4. generace a nebo od iPadu mini. Pokud chcete data přenášet do počítače, potřebujete minimálně MAC OS X Yosemite.

Pokud máte potřebná zařízení, musíte na nich mít ještě zapnutou Wifi a Bluetooth.

Další návod jak zapnout AirDrop.

Nyní byste teoreticky mohli přenášet data z i do vašeho iPhone, ale pravděpodobně to nepůjde, protože AirDrop je vypnutý. Logicky tedy zamíříte do Nastavení telefonu a někde okolo zapínání WiFi a Bluetooth budete hledat i nastavení AirDrop. A nenajdete.

Apple totiž podle mě nelogicky zapínání umístil jen do vytahovací roletky, kterou vytáhnete posunem prstem zdola nahoru po display. Ano je to ta, kde najdete zapnutí Wifi i Bluetooth, rychlý přístup k fotoaparátu a pod. A zde najdete i možnost zapnout/vypnout AirDrop.

Kromě zapnutí a vypnutí existuje ještě prostřední stav a to zapnutí pouze pro kontakty, resp. viditelnost jen pro kontakty, takže vaše zařízení neuvidí kdokoliv, kdo jde okolo.

A ta nelogičnost? Wifi, Bluetooth i AirDrop jsou prostředky ke spojení se světem. Wifi a Bluetooth jsou normálně v nastavení, kde je člověk čeká a kromě toho jsou i ve vyjížděcí roletce pro rychlou volbu. AirDrop je z hlediska uživatele v podstatě to samé, ale v nastavení chybí.

Podobná nelogičnost se dle mého názoru povedla i v případě ikonky iCloudu, která zase nejde dát na plochu standardní cestou. Holt i mistr tesař se občas utne a ne vše je tak jasné a přímočaré, jak u Applu očekáváme. Budiž nám útěchou, že konkurenční systémy jsou na tom co do logiky ovládání a nastavování podstatně hůře. On je vlastně zázrak, že přitom, co všechno dnes telefony umí, se Applu povedlo udržet nastavení na takové úrovni jaké je – že 90 % věcí je intuitivních a jasných „na první dobrou“.

2 komentáře u „Jak zapnout AirDrop“

  1. Ahoj,
    mám iPhone 7, jak na roletce, tak v možnostech ovládacího centra – přidat aplikace – airDrop nevidím, Apple TV, Apple Watch, to jo, Wallet, ale airDrop nevidím a nevidím. Znamená to pro mě, že jedinou fotku z fotek importovaných do iMacu zpět do telefonu nedostanu, pokud je nezveřejním za poplatek na superbezpečném iCloudu, nebo jako debil neodešlu emailem, abych si v iPhonu přijala email a fotku uložila, protože logicky, kolik fotek se asi tak na to zdarma úložiště vejde, že. Stejné je to s PDF i s dokumenty. Možná jsem zbytečně paranoidní, ale i přes to, že jsem do jablek zamilovaná a měním vozový park průběžně, zatím to vypadá, pokud si nekoupím AppleWatch a iCloud, nic nespáruji. IMessage mají nová zabezpečení, která neznám, tak z nějakého důvodu na iMacu nevezmou moje Apple ID, abych je mohla používat ke sdílení s iPhonem. Ještě je tady možnost, a proto Ti píši, že mi nějaká jednoduchá věc, které jsem vždy na Applu milovala, uniká. Zatím se dostávám do problémů jako s kdysi Wind., kde nefungovalo nikdy nic. S iPadem a MacPro do party je to stejné, v podstatě nepředám jednoduše právě dodělanou fotku, pokud ji nedám na internet. Z MacPro na iMac to řeším Viewerem nebo sdílením v síti, možnosti iTunes mi také nevyhovují, tam možná jde nějaký postup použít, ale nevím o tom. Děkuji za radu.
    Olga Kučerová

    Odpovědět
    • Mít jablečná zařízení bez iCloudu je nesmysl. Do 5 GB zdarma se vejdou minimálně stovky fotek a za 25 Kč/měsíc je 50 GB – není co řešit.

      Odpovědět

Napsat komentář