AirDrop je jednoduchá cesta jak sdílet data s jinými zařízeními na krátkou vzdálenost. Otázka jak zapnout AirDrop je na místě hlavně proto, že Apple udělal v iOS jednu z nelogičností právě u AirDrop.

Jak zapnout AirDrop?

Předně musíte mít zařízení, které tuto funkci podporuje. Pokud se bavíme o iPhonu, tak potřebujete telefon od verze 5 výš. Na iPadech bude AirDrop fungovat od jejich 4. generace a nebo od iPadu mini. Pokud chcete data přenášet do počítače, potřebujete minimálně MAC OS X Yosemite.

Pokud máte potřebná zařízení, musíte na nich mít ještě zapnutou Wifi a Bluetooth.

Další návod jak zapnout AirDrop.

Nyní byste teoreticky mohli přenášet data z i do vašeho iPhone, ale pravděpodobně to nepůjde, protože AirDrop je vypnutý. Logicky tedy zamíříte do Nastavení telefonu a někde okolo zapínání WiFi a Bluetooth budete hledat i nastavení AirDrop. A nenajdete.

Získej 300 Kč s Twistem

Přes Twisto nakupuješ hned a platíš, až se ti to hodí. Nyní za registraci 300 Kč jako dárek.
Chci získat 300 Kč

Apple totiž podle mě nelogicky zapínání umístil jen do vytahovací roletky, kterou vytáhnete posunem prstem zdola nahoru po display. Ano je to ta, kde najdete zapnutí Wifi i Bluetooth, rychlý přístup k fotoaparátu a pod. A zde najdete i možnost zapnout/vypnout AirDrop.

Kromě zapnutí a vypnutí existuje ještě prostřední stav a to zapnutí pouze pro kontakty, resp. viditelnost jen pro kontakty, takže vaše zařízení neuvidí kdokoliv, kdo jde okolo.

A ta nelogičnost? Wifi, Bluetooth i AirDrop jsou prostředky ke spojení se světem. Wifi a Bluetooth jsou normálně v nastavení, kde je člověk čeká a kromě toho jsou i ve vyjížděcí roletce pro rychlou volbu. AirDrop je z hlediska uživatele v podstatě to samé, ale v nastavení chybí.

Podobná nelogičnost se dle mého názoru povedla i v případě ikonky iCloudu, která zase nejde dát na plochu standardní cestou. Holt i mistr tesař se občas utne a ne vše je tak jasné a přímočaré, jak u Applu očekáváme. Budiž nám útěchou, že konkurenční systémy jsou na tom co do logiky ovládání a nastavování podstatně hůře. On je vlastně zázrak, že přitom, co všechno dnes telefony umí, se Applu povedlo udržet nastavení na takové úrovni jaké je – že 90 % věcí je intuitivních a jasných „na první dobrou“.