Rodinný tarif získáte pouze u Vodafone. Chytré alternativy ale nabízí i další operátoři

Rodinné tarify jsou nedostatkovým zbožím. Většina mobilních operátorů takto specifické paušály nenabízí. Přesto se najdou alternativy, které rodinám sníží měsíční náklady za volání, SMS a data.

Pouze Vodafone má ve své nabídce rodinný tarif

Rodinné tarify má v portfoliu aktuálně pouze Vodafone. Za Rodinný tarif Red+ zaplatíte 1 499 Kč za měsíc. Stejná částka platí pro tříčlennou i čtyřčlennou rodinu.

Zákazník k neomezenému tarifu získá 3 další neomezené tarify. Třetí a čtvrté číslo je určeno pro osoby mladší 18 let, popřípadě starší 60 let. A co konkrétně Rodinný tarif Red+ nabízí?

Tarifní zvýhodnění je možné sjednat jen za předpokladu smluvního závazku 2 let. V případě dřívějšího ukončení smlouvy, je zapotřebí počítat s pokutou.

T-mobile umožňuje zákazníkům sdílet neomezené tarify

T-mobile zákazníkům s neomezeným tarifem umožňuje sjednat pro členy rodiny další z neomezených tarifů za zvýhodněnou cenu. Jedná se o takzvaný Sdílený tarif. Vybírat lze ze tří neomezených tarifů od T-mobile.

  1. S námi síť nesíť za 749 Kč nabízí sdílený datový limit 1,5 GB.
  2. S námi bez hranic za 999 Kč nabízí sdílený datový limit 3 GB.
  3. S námi bez hranic+ 1 499 Kč nabízí sdílený datový limit 3 GB.

Pro čtyřčlennou rodinu se tak měsíční náklady za telefon pohybují u T-mobile v rozmezí 2 096 Kč až 2 846 Kč. Konkrétní cena závisí na vybraném paušálu. 

Výhodou Sdíleného tarifu od T-mobile je, že není primárně určen jen pro rodiny. Sjednat si tarif může jakákoliv skupina bez omezení věku, maximálně lze však v rámci paušálu získat šest čísel. Malou nevýhodou je opět smluvní závazek v podobě 2 let.

O2 sestaví zákazníkům paušál na míru

Vybrat si paušál podle svých představ a potřeb svým zákazníkům nabízí i O2. Mobilní operátor na svých stránkách neuvádí žádné konkrétní tarify. S každým zákazníkem, který má zájem o sdílený tarif, O2 sestaví paušál na míru. Ceníková nabídka rodinných tarifů proto žádná není. Operátor na svých stránkách uvádí pouze příklady „rodinných balíčků“, jak mohou vypadat.

Volající

Virtuální operátoři nabízí omezené sdílené tarify

Kromě velké trojky nabízí výhodné rodinné či sdílené tarify i virtuální operátoři. Jedná se například o společnosti Connectica, COOP, Lama mobile nebo Žlutá simka. Avšak právě mobilní tarify od virtuálních operátorů často mají „malý háček“.

Neomezené volání a posílání SMS je mnohdy umožněno jen v rámci skupiny a mobilní data jsou jen výjimkou. Pokud je operátor nabízí, pak v malém množství kolem 150 MB. Ceny rodinných tarifů jsou však výrazně nižší od virtuálních operátorů. Pohybují se kolem 300 až 500 Kč na měsíc. Je zapotřebí ale započítat i náklady navíc v podobě dokoupení dalších služeb či volání mimo skupinu.

Výběr rodinných tarifů není složitý. Důležité je vědět, co od něj očekáváte. Vaše představy potom můžete porovnat s nabídkou v online srovnávači.

Napsat komentář