Pingdom: Jak na monitoring serveru v iPhonu

pingdom-icoDnes jeden tip hlavně pro administrátory serverů nebo provozovatele, kteří si chtějí kontrolovat svůj hosting 24 hodin denně a chtějí zprávy o případných výpadcích vidět ve svém iPhone.

Pingdom.com

Pingdom.com je služba, která je specialistou na monitoring serverů a jejich aplikace pro iPhone je dalším frontendem k měřeným údajům.

Aplikace jako taková je zdarma, ale služba je pro většinu uživatelů placená. Pro osobní využití stojí 9,90 $ měsíčně a nejdražší tarif končí na skoro 500 dolarech. Pokud ale máte jeden web a chcete mít jen přehled o výpadcích, existuje možnost využívat službu i zdarma. Ve této verzi můžete hlídat jen jeden server (doménu) a nemáte žádné další možnosti, jako u placených tarifů. Pro základní přehled ale i tato verze zdarma stačí. Pokud provozujete kritické aplikace a každý výpadek vás stojí peníze, pravděpodobně bude lepší sáhnout po placením tarifu.

Aplikace Pingdom v iPhonu funguje na základě push notifikací, takže jakmile monitoring zaznamená výpadek provozu na vašem serveru, objeví se vám na display telefonu zpráva, že server má problém, resp. že je down.

Ohlášení problému je asi to hlavní, co od podobné aplikace očekáváte, ale Pingdom pouhým oznámením nekončí. V telefonu můžete sledovat i historii výpadků nebo grafy. Můžete se třeba chlubit v terénu kamarádům, jak vám běhá server nebo hosting a kdy jste měli poslední výpadek :)

Aplikace už bohužel v AppStore neexistuje. Zkuste spíše službu UptimeRobot.

Napsat komentář