Good Weather – předpověď počasí hrou

ico-good-weatherMožná si říkáte, co lze pořád objevovat nového v aplikacích pro předpověď počasí. Překvapivě se ale neustále objevují nové a nové nápady. Místy jde sice o nápady trochu ztřeštěné, ale proč ne. Co takhle dát si předpověď počasí s hrou?

Aplikace Good Weather předpovídá počasí v celkem zajímavém a přehledném designu, ale co je na ní zajímavé a neotřelé je hlavně to, že si v ní zároveň můžete  zahrát přes 30 jednoduchých her, které s aktuálním počasím nějak  souvisí.

I když jde o hry dosti primitivní, jsou překvapivě návykové a po pár dnech používání si už nebudete umět představit zjištění předpovědi počasí bez krátkého pokusu o překonání včerejšího rekordu. Hry navíc můžete hrát jen když je venku počasí, které ke hře patří. Je tím pádem jasné, že máte zábavu na několik měsíců, protože v létě si prostě hru patřící ke sněžení nezahrajete :) Pokud aplikaci propadnete, budete vyhlížet to správné počasí, abyste si zahráli hru, kterou jste dosud nehráli.

Hry spočívají v jednoduchých několikavteřinových hříčkách – když je slunečno, nabízejí se například padající slunce, na která musíte tapat prstem, aby nepropadly pryč z obrazovky. Jiná hra zase nabízí kuličku skákající po plošinkách nahoru a kuličku ovládáte nakláněním telefonu.  Popis her zní sice banálně, ale věřte tomu, že jsou silně návykové. Jejich vekou výhodou je, že obvykle trvají pár desítek vteřin, takže kouknete na předpověď, zahrajete jedno kolo a jdete do práce.

Pokud jde o základní funkčnost aplikace, kterou od ní čekáte, tj. předpovídání počasí, tak tu zvládá také solidně. Nedisponuje desítkami obrazovek a údajů a v jednoduchém a přehledném designu ukazuje aktuální počasí a předpověď na pět dní. Můžete si samozřejmě zobrazit předpověď pro libovolné město a nebo aplikaci nechat ukazovat předpověď pro místo, na kterém se právě nacházíte.

Good Weather přináší na pole aplikací pro předpovídání počasí netradiční pohled a kombinace předpovědi počasí a hraní her je překvapivě zajímavý nápad. Pokud vás nudí obyčejné počasové aplikace, zkuste si nainstalovat Good Weather a myslím, že nebudete zklamáni.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář