Viber 3.0 – velký skok kupředu

ViberZačátkem května vyšla nová verze populární „telefonní“ aplikace Viber a jak už posun v čísle verze napovídá, šlo o velký skok kupředu. Pojďme si největší novinky shrnout.

Aplikaci Viber jsem se už věnoval v článku Volání zadarmo s Viberem a ten mimochodem stále patří mezi nejčtenější zde. Už předchozí verze byla skvělá na telefonování a mohli jste díky ní šetřit nemalé částky za hovory.

Nová verze Viber 3.0 přinesla:

Lokalizaci do češtiny

Ke třinácti původním jazykům přibyla podpora pro další třináctku a mezi nimi je i naše mateřština. Viberu se tak otvírá cesta k těm uživatelům, kteří si příliš netykají s angličtinou nebo jiným dříve podporovaným jazykem.

Viber pro desktop

Novinka, která posouvá Viber na úroveň Skype a podobných aplikací. Nyní můžete Viber používat i na počítači s Mac OS X nebo Windows. Hovor můžete dokonce plynule přendavat z mobilu na desktop a naopak. Prostě si s někým povídáte na desktopu, potřebujete odejít, tak si ho přehodíte na telefon a pokračujete v hovoru.

Lepší zvuk

Byl vylepšen přenos hlasu a kvalita hovorů by měla být lepší na všech typech připojení. Nejvíce by to asi mělo být citelné u nekvalitního připojení.

Vylepšené zprávy

Protože jsem Viber delší čas nepoužíval, všiml jsem si až teď rozšíření posílání textových zpráv. Ne vše níže uvedené je tady až od verze 3.0, ale za zmínku stojí:

  • podobně jako WhatsApp můžete poslat své souřadnice, nicméně WhatsApp je stále o krok vpředu díky tomu, že nabízí kromě pozice i konkrétní místa – nepošlete tak jen bod na mapě, ale třeba to, že sedíte v KFC.
  • oproti WhatsApp má ale Viber od verze 3.0 u zpráv jednu výhodu – k posílané fotce můžete přidat popisek. U WhatsApp musíte popisek poslat jako další zprávu.
  • můžete poslat video

Další novinky telegraficky

  • indikátor toho, zda jsou vaši přátelé online
  • automatické stažení zaslané fotky na pozadí pro rychlejší prohlédnutí
  • jednodušší procházení fotek od konkrétních lidí či skupin
  • větší fotky i jejich náhledy
  • vylepšený vzhled kontaktů
  • nová sada „stickers“ – obrázků, které můžete jedním klikem poslat jako zprávu
  • a klasicky spousty oprav chyb a drobných vylepšení

Nová verze Viberu je určitě sympatický krok kupředu. Rozšíření na desktop se může jevit jako trochu zbytečné a pro mnoho lidí jistě zbytečné je. Pokud chce ale Viber rozšiřovat svůj záběr a pustit se „do křížku“ s aplikacemi typu Skype, neměl jinou možnost.

Desktopová verze je myslím ještě trochu nedotažená, bezdůvodně mi při testování spadla a občas se chovala trochu zvláštně, ale to jistě autoři vychytají.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář