Waze – navigace nejen pro iPhone zdarma

Waze navigace

Pro iPhone existuje mnoho navigací, ale Waze se odlišuje tím, že ji tvoří sami uživatelé. Princip je až geniálně jednoduchý – milióny lidí po světě jezdí s navigací Waze a tvoří tak sami mapy a trasy a to z navigace dělá jeden obrovský samoučící se organizmus, který tím pádem zná cestu prakticky kamkoliv a neustále se zdokonaluje.

Waze

Nemusíte se vůbec bát, že někam nedojedete. Ještě se mi nestalo, že by Waze někde v Česku neznal trasu. Na druhou stranu je třeba přiznat, že slabší je to s navigací na konkrétní čísla popisná, ale ulici trefíte bez problémů a dům už nějak najdete – třeba s vestavěnou mapovou aplikací.

Dobrodružnější povahy možná zamrzí, že jsou už prakticky všechny cesty v Česku známé a tím pádem není co objevovat. Možná když ale sjedete na nějaké okresky páté třídy, budete si moci prorazit novou cestu a získat tak svých pět minut slávy :)

Kromě navigování, které jaksi od navigace očekáváte, vás umí Waze i bavit – jeho používáním  získáváte body za různé úkony, ať už jsou to naježděné kilometry, opakované použití navigace v jednom týdnu, nebo třeba sbírání předmětů na cestě (virtuálních samozřejmě). Body získáváte ale i za hlášení dopravní situace – na tři kliky můžete ostatní upozornit na jakýkoliv problém na cestě – radar, hlídku, nehodu, kolonu, rozbitou silnici atd. Hlášení od ostatních uživatelů Waze se samozřejmě zobrazují na vašem display, takže vás nepřekvapí kolona, zúžená dálnice, radar policejní hlídky nebo porouchaný kamion.

K celkovému dobrému pocitu z této navigace přispívá i perfektní uživatelské rozhraní, které podle mě může směle konkurovat komerčním navigacím.

Sečteno a podtrženo, pokud hledáte navigaci zdarma pro svůj chytrý mobil a chcete se s ní i trochu pobavit, zkuste Waze a nebudete myslím litovat. Waze existuje i pro Android a další platformy.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store 

2 komentáře u „Waze – navigace nejen pro iPhone zdarma“

Napsat komentář