Evernote je klasika, která by neměla chybět na žádném iPhonu. Komfort jejího používání umocňuje spojení s desktopovou aplikací, díky které máte všechny své nejen textové poznámky u sebe kdykoliv a na jakémkoliv zařízení.
V současnosti se o Evernote hodně mluví v souvislosti se spuštěním obdobné služby od Google – Google Keep, který míří do stejného segmentu jako Evernote. Jak je ale u Google zvykem, vypouští své produkty jak nejdříve je to možné a nevadí mu, že obvykle nic moc neumí a za konkurencí zaostávají o světelné roky. Nejinak je tomu zatím i u Keep ve srovnání s Evernote.
Co tedy Evernote umí? Ukládá vaše poznámky, fotky a zvukové záznamy do cloudu a synchronizuje je na všechna vaše zařízení. Pokud si tedy například na obchodní schůzce zapisujete poznámky do iPadu, po příjezdu do kanceláře máte všechny ve svém počítači a můžete s nimi dále pracovat. Když vás pak napadne nějaké doplnění cestou domů v tramvaji, otevřete si poznámky v iPhonu, doplníte potřebné a večer u domácího počítače můžete opět pracovat s aktuální verzí poznámek.
Já sám využívám Evernote kromě jiného i na psaní článků pro iPhonevkapse.cz – když mám někde chvilku volna, napíšu si v mobilu hrubou kostru článku a jakmile pak přijdu k desktopu, odstraním překlepy, text učešu do finální podoby a přenesu do publikačního systému.
Kreditní karta STYLE na rok zdarma
Chcete nový iPhone a nemáte našetřeno? Pořiďte si kreditku STYLE hned teď a máte ji na rok zdarma. Požádejte hned teď online a za chvilku už můžete kupovat nejnovější iPhone.Poznámky a zápisky si můžete třídit do různých zápisníků, aby se vám například nemíchaly poznámky pracovní s těmi osobními. Každá poznámka může být pro lepší dohledatelnost opatřena ještě štítky.
Trošku neobvyklý, ale občas užitečný, je pohled na poznámky podle toho, kde jste je psali. Na mapě vidíte kde a kolik poznámek jste napsali, takže pokud víte, že jste si poznámku dělali na služební cestě v Brně, není problém ji bleskurychle dohledat na mapě.
Menším mínusem je podle mě trošku pomalejší start aplikace a to jak v telefonu (iPhone 4), tak na desktopu (MacBook Pro). Aplikace asi vývojem dost nabobtnala a ke svému startu potřebuje nezanedbatelné množství systémových prostředků. Když už ale Evernote běží, je práce poměrně svižná.
Verze zdarma je omezena na 60 MB uploadnutých dat měsíčně, což stačí na běžné textové poznámky bohatě, ale s větším počtem fotek ve velkém rozlišení už může být problém. Pokud na toto omezení narazíte, můžete mít za 40 EUR ročně tarif Premium s objemem dat 1 GB. Kromě navýšení přenesených dat přináší Premium i další vylepšení jako rychlejší upload, offline zápisníky, prohledávání PDF atd.
Evernote existuje pro mobilní zařízení s iOS, Android, BlackBerry i WindowsPhone. Na desktopu pak můžete Evernote používat na MacOS X a Windows (ano, Linux chybí).
Evernote patří mezi „must have“ aplikace a pokud potřebujete synchronizovat své myšlenky na více svých zařízení, je to ideální volba. Zejména pokud nemáte čas a chuť probírat se desítkami podobných aplikací a hledat nějakou jinou variantu.
Cena: zdarma
stáhnout z App Store