Tankujte levně s iPumpuj [recenze]

Ceny benzínu a nafty jsou čím dál výš a tak našinec hledá nejrůznější cesty jak natankovat co nejlevněji. Pokud vlastníte iPhone, může se stát vaším cenným pomocníkem při hledání nejvýhodnějších cen paliva ve vašem okolí.

iPumpuj

Aplikace iPumpuj už podle názvu pochází z českých a luhů a hájů a je také zaměřena na české motoristy. Dělá poměrně jednoduchou věc – ukáže vám nejbližší pumpy ve vašem okolí a ceny benzínu, nafty a dalších paliv na nich.

Data o cenách paliva sbírá přímo od ostatních uživatelů, kteří mohou přímo z aplikace odeslat aktuální cenu paliva u pumpy, kde právě natankovali. Navíc jsou data sdílena s autory podobné aplikace pro konkurenční Android (Pumpdroid), takže okruh přispěvatelů by měl být poměrně široký a i podle dat aktualizací u jednotlivých pump to vypadá, že jsou ve většině případů poměrně aktuální.

Aplikace vám podle vaší polohy nabízí dva základní pohledy na pumpy ve vašem okolí – buď vám je seřadí podle vzdálenosti od nejbližší a nebo podle ceny od nejlevnější. Pumpu si můžete samozřejmě nechat zobrazit na mapě, takže k ní zaručeně trefíte.

Detail pumpy

Detail pumpy zobrazuje její polohu na mapě, ceny paliv na ní a datum aktualizace cen – to je poměrně důležitý údaj, který může do jisté míry naznačovat, zda uvedená cena bude opravdu platná. Pokud na pumě natankujete, můžete rovnou z jejího detailu odeslat informace o aktuálních cenách a pomoci tak ostatním řidičům.

V nastavení aplikace najdete užitečnou možnost zvolit si preferované palivo, takže iPumpuj vám pak ukazuje ceny toho paliva, které obvykle tankujete a neukazuje tak řidičům dieselů ceny benzínu a naopak. Dále si pak v nastavení volíte jak často aktualizovat údaje o cenách a to je z nastavení vše.

Vyhledávání pump

Pokud preferujte pumpu nějaké značky, můžete si ji vyhledat pomocí vestavěného hledání. Zjistíte, jak je daleko nejbližší pumpa vaší oblíbené značky a kolik tam aktuálně stojí benzín či nafta.

Aplikaci asi nelze věřit bezhlavě, protože například v mém okolí mi tvrdí, že rozdíl na litru nafty mezi OMW a Lukoilem je 5 korun, což se mi zdá trošku moc, byť oboje prý bylo aktualizováno před pár hodinami. Nicméně jako základní přehled o cenách ve vašem okolí poslouží dobře. Ještě více ji oceníte v neznámém městě se skoro prázdnou nádrží :)

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

4 komentáře u „Tankujte levně s iPumpuj [recenze]“

 1. Jel jsem natankovat do Makra kde měli mít naftu dle aplikace iPumpuj za 28,-Kč a po příjezdu na popsanou pumpu Makro jsem zjistil, že nafta stojí 28,90,-Kč. To je prakticky o Korunu více…. Naštvaný jsem odjel a moc moc děkuji iPumpuj za tuto DEZINFORMACI! Aplikace mi opravdu nepomohla!

  Odpovědět
  • To se může stát, protože iPumpuj funguje na principu „uživatelé sobě“ a když na dané pumpě dlouho nikdo netankoval a neaktualizoval data, jsou ceny zastaralé. Na druhou stranu u většiny pump se mi nestalo, že by data byla starší než jeden den. Jak jsou data stará v aplikaci vidíte a dá se podle toho odhadovat, zda bude cena sedět. Když to přeženu, tak když uvidíte měsíc neaktualizovanou pumpu, je dost velká šance, že cena nebude platit.

   Jinými slovy, nadávat na aplikaci je v tomto případě trochu nefér.

   Odpovědět

Napsat komentář