Partly Cloudy – tak trochu jiné počasí

Partly CloudyPokud jste si mysleli, že aplikace na předpověď počasí má zažitý design a nedá se na ní nic moc převratnéhp vymyslet, tak vás autoři Partly Cloudy rychle vyvedou z omylu. Pokud se na aplikaci podíváte rychlým pohledem, těžko byste tipovali, že slouží ke sledování předpovědi počasí.

Aplikací pro předpovídání počasí je v App Store nepočítaně. Přijít s něčím novým je celkem problém, ale pokud se chcete odlišit, musíte to zkusit. A autorům Partly Cloudy se to povedlo podle mého názoru skvěle. Aplikace rozhodně nevypadá jako ostatní předpovídače počasí, rozhodně se neovládá jako jiné předpovídače počasí, ale to ji nijak neubírá na zajímavosti, spíše naopak.

Celá předpověď se odehrává v kruhu a to v kruhu, který je rozdělen na následujících 12 hodin, 24 hodin nebo 7 dní a jakousi „hodinovou ručičkou“ se posouváte na konkrétní hodinu či den a nad kruhem se vám ukazují konkrétní hodnoty (teplota, srážky, vítr, mraky/slunce).

V řídícím kruhu navíc vidíte předpověď teploty, deště a větru i pěkně graficky. Pokud je obvodový kruh modrý, je zima, pokud červený, je vedro. Od středu kruhu se rozpíná modrá skvrna pokud bude pršet a čárkovaná skvrna signalizující vítr. Čím dále od středu skvrny zasahují tím je déšť či vítr silnější.

Celá aplikace má v podstatě jen jednu obrazovku, kde se odehrává všechno a není to nijak na škodu. Kromě vlastní předpovědi obsahuje už jen obrazovku s nastavením a tutoriál vysvětlující jak aplikaci používat.

Popsat princip fungování Partly Cloudy je hodně obtížné, ale obrázky pravděpodobně napoví více:

Celkově je Partly Cloudy povedená a hodně netradiční aplikace, kterou zaručeně ve společnosti ohromíte, protože málokdo zjišťuje předpověď počasí točením jednoho kruhu :) Aplikace stála původně  0,89 EUR, pak v srpnu 2012 zdražila na  1,79 EUR a v pátek opět zlevnila na 0,89 EUR (pravděpodobně jen dočasně). Nejde o žádné horentní sumy, ale psychologie funguje i zde – 1,79 EUR vypadá jako dost, zvláště pokud už nějakou aplikaci na předpověď počasí máte a vyhovuje vám. 0,89 EUR je rozumná cena na vyzkoušení.

Link do AppStore

Cena: 0,89 EUR
stáhnout z App Store

Napsat komentář