Angry Birds jsou poprvé v historii zdarma

Angry BirdsAngry Birds, legendární hra od finské firmy Rovio Mobile, je poprvé ve své historii tento víkend zdarma. Pokud jste až doteď odolávali a nechápali to šílenství kolem naštvaných ptáků, máte možnost si hru vyzkoušet bez nutnosti utrácet svá pracně vydělaná Eura (nebo spíš centy).

Hru samotnou asi nemá smysl popisovat, vystačíme si citací z Wikipedie, kde má samozřejmě svoji stránku i tato herní legenda:

Cílem hry je v roli ptáků získat zpět svá vejce, která jim byla odcizena nepřáteli – zelenými prasaty. Hráči v ní pomocí praku vymršťují ptáky do herního pole a snaží se tak zasáhnout tato prasata a tím je zneškodnit. První verze hry byla vydána 10. prosince 2009 pro operační systém iOS firmy Apple. Následně byla hra vydána pro operační systémy Android a Symbian.

Hra se setkala s pozitivními ohlasy od uživatelů i od kritiků. Od vydání přesáhla hranici sta milionů stažení napříč operačními systémy. Úspěch hry zapříčinil i vznik verzí pro herní konzole a osobní počítače; fanoušci se dočkali také plyšových hraček, krytů na mobilní telefony a dalších produktů. Vývojáři chtějí v budoucnosti přenést Angry Birds i na televizní obrazovky, případně na filmová plátna.

Stahovat či nestahovat?

Milióny lidí hru nekoupilo aby se nudilo, takže jistá záruka kvality tu je. Pokud jste Angry Birds nezasažení, lze ji jen doporučit k vyzkoušení. Za ty peníze… :)

Link do AppStore

Cena: dočasně zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář