iRadio Českého rozhlasu – radio ve vaší iKapse

cro-iradio-icoPoslouchat rádio přes internet není v dnešní době nic neobvyklého a rovněž je známá věc, že veřejnoprávní rozhlas i televize do nových technologií hodně investují a jsou vidět a slyšet ve všech možných zařízeních a pomocí nejrůznějších technologií. Jaké je iRadio pro iPhone?

Vzpomínáte na dobu, kdy bylo in, že v sobě měly telefony rádio? Dnes už je to myslím trochu pasé, protože telefon bez internetu už je spíše výjimka a pomaličku se snad lepší i ty proklínané datové tarify. Výhodou poslechu rádia přes internet je, že narozdíl od videa je datově daleko méně náročné a i s FUP našich operátorů se příležitostně poslouchat dá. Na wifi už pak není co řešit.

Aplikace Českého rozhlasu ČRo iRadio přináší do iPhonů a iPadů všechny existující stanice ČRo zabalené do pěkného uživatelského rozhraní a připravené k poslechu kdykoliv a kdekoliv.

Od aplikace pro poslech rádia asi očekáváte, že přes ní půjde poslouchat rádio a nebude zbytečně složitá na používání. A přesně to plní aplikace ČRo Radio do puntíku.

Po spuštění si na první obrazovce vyberete, zda chcete poslouchat stanice celoplošné, regionální, nebo speciální. Na další obrazovce už vybíráte konkrétní stanici a po výběru konkrétní stanice už ji rovnou posloucháte. Na tři kliky od spuštění aplikace tak posloucháte svoji oblíbenou.

Cestu k  oblíbené stanici si můžete zkrátit i na dva kliky, pokud si ji uložíte do oblíbených – na první obrazovce kliknete na oblíbené a tam už rovnou na konkrétní stanici. Uživatelsky skvělé a pohodlné řešení.

Jediné nastavení, která aplikace umožňuje, je to, zda chcete poslouchat lepší či horší kvalitu, což si volíte přímo na stránce stanice, kterou posloucháte. Není asi třeba dodávat, že horší kvalita vám ukousne méně dat a vyplatí se ji použít při používání mobilních dat. Na mluveném slově není kvalita až tak podstatná.

Užitečná funkce je uspání aplikace, resp. poslechu stanice po zvoleném čase. Využití se nabízí hlavně v tom případě, že s rádiem rádi usínáte a nechcete ráno zaspat, protože vám dojde baterka v telefonu a nezazvoní budík. Nastavíte si, že se má rádio vypnout třeba za půl hodiny a ráno vstanete v pohodě.

Poslední užitečnou funkcí je přístup na web ČRo přímo z aplikace, nemusíte tak přecházet do prohlížeče a můžete se podívat na web Českého rozhlasu.

Pokud rádi posloucháte rádio a speciálně veřejnoprávní stanice, neměla by tato aplikace ve vašem telefonu chybět. I když rádio neposloucháte pravidelně, je myslím dobré aplikaci v telefonu mít, protože nikdy nevíte, kdy se hodí mít možnost si veřejnoprávní rádio poslechnout.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář