Tučňák Pluto učí děti hrát na piano

pluto-icoiPhone či iPad jsou skvělé nástroje pro zabavení dětí a to už od těch nejmenších. Pokud nechcete, aby děti jen hráli bezduché hry, existuje spousta her, které děti nejen zabaví, ale i něco nového naučí. A tučňák Pluto je bude učit hrát na piano.

Hra Pluto Learns Piano získala několik ocenění mezi výukovými aplikacemi a získala je zcela po právu. Nenásilnou formou učí děti hrát na piano a poslouchat hudbu.

Nelze asi předpokládat, že nahradí učitele klavíru, to je přeci jen trochu jiná liga, ale zabrnkat pár melodií se dítě naučí. Ale je třeba dopředu podotknout, že lepší zážitek asi poskytne iPad, přeci jen klávesy na iPhonu jsou hodně malé a ne vždy trefíte tu správnou.

Samotná hra se skládá ze dvou částí. V té první navigujete prstem tučňáka ve vodě a snažíte se, aby trefil správný tón a vyhnul se těm falešným. Pokud ho řídíte správně, zní správná melodie a máte pocit, že ji hrajete vy. Jakmile ale trefíte špatný tón, pozná myslím i naprostý hudební analfabet, že v melodii něco zaskřípalo (doslova).

Podle toho, jak projedete celou skladbou, budete na konci odměněni hvězdičkami – za bezchybnou melodii získáte tři hvězdičky a za chyby se hvězdičky strhávají. Získat co nejvíce hvězdiček je důležité pro druhou část hry.

Jakmile se domníváte, že melodii znáte a že není problém ji zahrát, můžete přejít do druhé části hry, která spočívá v tom, že před sebou máte klávesy a musíte stejnou melodii, kterou zahrál tučňák při plavbě řekou,  zahrát klasicky na piano. Aby to nebylo tak těžké, klávesy se rozsvěcují v okamžiku, kdy je třeba je zmáčknout. Nicméně vy musíte vychytat rytmus, sílu přidržení atd. Ani s touto nápovědou to není žádná hračka a u složitějších skladeb už vůbec ne.

Za zahranou skladbu opět dostáváte hvězdičky podle toho, jak skladba zněla a kolik v ní bylo chyb. Hvězdičky se sčítají za celou sadu skladeb a za první i druhou část hry. Vtip je v tom, že další sada melodií se vám odemkne až v okamžiku, kdy tu předchozí zahrajete tak, abyste získali potřebný počet hvězdiček. Abyste se dostali do druhého levelu, musíte z prvního získat deset hvězdiček.

Pokud nemáte trpělivost, jste hudební antitalent a přesto chcete zkusit melodie z dalších levelů, můžete si je koupit. Ale věřte, že to není ono :)

První level obsahuje notoricky známé melodie Twinkle Twinkle Little StarSwan Lake od Čajkovského, v dalších sadách narazíte např. na Mozarta, Beethovena, Bacha a další.

Hra Pluto Learns Piano je sice čistě dětská, ale dokáže překvapivě zabavit i dospěláky a věřte, že dokud neuděláte v prvním levelu deset hvězdiček, nebudete chtít iPhone nebo iPad položit :) A i když vás hudba vůbec nezajímá, stáhněte si Pluta pro děti, ty ji ocení zcela určitě.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář