Jak zrychlit iPhone 4 s iOS 7 (návod)

Nový iOS 7, potažmo nový iPhone 5s, opět posunuly laťku výš a z druhé strany poslali starší telefony blíže ke křemíkovému nebi. iPhone 4 se s novým systémem trochu zadýchává – přeci jen je už přes tři roky starý a jeho mladší sourozenci ho překonávají řádově. Není to ale naštěstí důvod k hození do šrotu – návod jak zrychlit iPhone.

Když vydal Apple iOS 4, udělal tím ze staršího iPhonu 3 v podstatě nepoužitelnou cihlu a vysloužil si za to velkou vlnu kritiky. Něco podobného se teď přihodilo i s iOS 7 a iPhonem čtvrté generace. Není to naštěstí tak markantní, jako u příběhu iOS 4 a iPhonu 3, ale nebudeme si nalhávat, že čtyřka funguje s nejnovějším iOS bůhví jak zázračně. Pracovat se s telefonem dá, ale prodlevy jsou dost nepříjemné. Naštěstí existuje jednoduché řešení, které iPhonu 4 vrátí mladickou svižnost.

Jak zrychlit iPhone

Celé kouzlo spočívá v tom, že ve verzi iOS 7.0.3 přibyla možnost vypnout animace a líbivé efekty, na kterých se čtyřka trochu zadýchává. Náprava se skrývá  v položce Nastavení – Obecné – Zpřístupnění – Omezit pohyb. Pokud tuto volbu zapnete, zmizí nepotřebné efekty a telefon se opět stane svižnějším.  Proč je volba schovaná zrovna zde a jmenuje se trochu podivně, je menší záhada, ale hlavní je, že volba existuje a funguje.

Lze očekávat, že příští verze iOS už čtyřková zařízení definitivně odřízne, ale myslím, že je fajn vědět, že mohou dožívat s poměrně solidně fungujícím systémem a uživatelé nemají pocit že je Apple nutí kupovat nové telefony. Sice mu moc neprospělo to, že volba nebyla v systému hned od začátku, ale kladné body získává i za její pozdější zpřístupnění.

BTW: To, že tři roky starý telefonnejnovější operační systém, zdaleka není samozřejmost a je třeba za to Apple pochválit. U konkurence jsou často i o dost mladší telefony z aktualizací vynechány, nebo se jí dočkají po dlouhých měsících. I tohle může být jedna z odpovědí na otázku, proč používat jablečný telefon.

Napsat komentář