Youradio – hromada hudby do telefonu pohodlně a zdarma

youradio-icoUž několik let se spekuluje o vstupu zahraničních hudebních služeb na český trh a k tomu různé české firmy zkouší či zkoušely svá vlastní řešení. Většinou bez úspěchu. V tomto kontextu působí jako velmi příjemné překvapení aplikace Youradio od Lagardere (provozovatel Evropy 2 či Frekvence 1).

Youradio promění váš iPhone, iPad či iPod v rádio, kde hrají přesně podle vašeho gusta a nekazí vám prožitek songy, které nesnášíte.

Aplikace nabízí dva základní způsoby výběru hudby:

Youradio – podle nálady

To znamená, že si vybíráte proud hudby podle toho, na co zrovna máte náladu. Například Osmdesátky, Hard & Heavy hity, Rockové balady, Odpolední relax, Ploužáky, Dětské písničky, Metalový nářez, ale třeba i Cimrmanologie. Nálad nebo-li předdefinovaných stylů jsou v aplikaci desítky.

Youradio – podle žánru

Pokud si nevyberete z předdefinovaných nálad, můžete si vybírat podle žánrů – např. Classick rock, Blues, Dance, Folk, Funk, Ska a podobně. Žánrů jsou opět desítky a vybere si pravděpodobně každý.

A když vám nevyhovuje nic předdefinovaného, můžete si sestavit vlastní „náladu“ z libovolných interpretů. Do vyhledávání nasázíte interprety a hned máte vlastní playlist, který hraje jen vaše oblíbence.  Pokud si uděláte u Youradia účet, můžete si své nálady i ukládat a kdykoliv se k nim po přihlášení vracet.

Při přehrávání hudby jakýmkoliv z uvedených způsobů můžete vždy písničku přeskočit, takže pokud vám aplikace servíruje něco, co se vám zrovna nelíbí, nemusíte to poslouchat. Zároveň můžete dát přehrávaní skladbě palec nahoru nebo palec dolů a tím upřesnit svůj vkus. Hádám, že aplikace vám pak kladně hodnocené skladby bude dávat častěji a ty neoblíbené nebude nabízet vůbec.

Trošku překvapivé je asi to, že při zvolené náladě „Pink Floyd, Rammstein, The Clash„, mi najednou aplikace naservírovala Dire Straits. Ale v častých dotaz je to vysvětleno tak,  že nabízí i kapely, které do zvolené nálady podle vnitřní inteligence pasují.  Někomu to může vadit, ale zase můžete objevit zajímavé kapely, které normálně nevyhledáváte.

Offline poslech

Největší vychytávka je ale možnost poslouchat hudbu i offline. Po výběru toho, co chcete poslouchat a po spuštění přehrávání se aplikace začne plnit hudbou podle zvolené nálady a pokud odejdete z dosahu internetového připojení, posloucháte dál hudbu z tohoto zásobníku. Do zásoby si můžete uložit maximálně 120 minut hudby, což je tak akorát pro přesun do školy či do práce.

Asi největším mínus aplikace je to, že si nemůžete vybrat konkrétní skladbu. Je to ale mínus diskutabilní. Určitě se najde mnoho lidí, kteří si chtějí tvořit playlist z přesných skladeb. Na druhou stranu tipuji, že většině to vadit nebude. Navíc, pokud budete vaší oblíbenou skladbu často palcovat, měla by vám jí aplikace teoreticky nabízet často a užijete si jí.

Pokud s Youradio usínáte, můžete si nastavit po jak dlouhé době se aplikace sama vypne, aby vám „nesežrala“ baterku, když usnete. Zároveň se můžete s rádiem i probudit, což je vítaná změna oproti klasickým zvukům budíků.

Za zmínku stojí určitě i to, že Youradio nemusíte poslouchat jen na mobilu, funguje i na webu, takže doma, v práci nebo ve škole posloucháte normálně přes prohlížeč.

Celkový dojem z Youradio je skvělý. Pokud netrváte na poslechu konkrétních skladeb a jen si vybíráte styl nebo náladu, budete z aplikace nadšení. Je s podivem, že takto promakaná služba má takřka nulovou propagaci. A nebo je propagována někde, kde nejsem já :)

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář