Pohlídejte si slevy v App Store s AppShopperem

appshopper-icoMůže se zdát, že vše podstatné o aplikacích je přímo u zdroje, tedy v App Store, ale katalog aplikací  AppShopper přináší některé užitečné funkce, které obchod Applu nemá. Například vám dokáže hlídat slevy nebo ukázat historii cen.

Úvodem je třeba říct, že aplikace pro iPhone je jen další rozhraní k webovému portálu. Jeho služby můžete využívat jak na webu, tak v telefonu či tabletu.

AppShopper je katalog iPhone a iPad aplikací a  řada funkcí je podobná, jako v App Store. Můžete tak procházet katalogem aplikací, třídit si je podle toho, zda jsou pro iPhone nebo iPad, listovat v nich podle kategorií nebo si prohlížet jen aplikace zdarma. Nechybí ani žebříčky nejpopulárnějších aplikací nebo výběr novinek.

Asi největší síla AppShopperu je to, že umí hlídat ceny a upozorňovat na jejich pohyb (resp. hlídá jakékoliv změny aplikací, tedy i jejich updaty). Určitě se vám také stává, že si čtete nějakou recenzi aplikace a říkáte si, že je zajímavá, ale nechce se vám za ni dát X euro. Není pak nic snazšího, než si dát aplikaci do wishlistu a pokud se její cena změní, obdržíte push notifikaci.

Ohledně cen disponuje AppShopper ještě jednou užitečnou funkcí – umí vypsat historii cen u každé aplikace. To je užitečné zejména když uvažujete o nákupu a chcete se podívat, jak autor s cenou pracuje. Třeba zjistíte, že každé dva měsíce dává aplikaci zdarma a pokud ji nepotřebujete hned teď, můžete počkat a nějakou tu korunu ušetřit.

Jak jsem již psal, aplikace upozorňuje i na updaty, ale to je funkce trochu k ničemu, protože o updatu se dozvíte z App Store a s iOS 7 už vás vůbec nemusí zajímat, pokud povolíte automatické aktualizace.

Pokud vás baví lovit aplikace ve slevách, můžete sjíždět prakticky nekonečné seznamy aplikací, které jsou ve slevě nebo zdarma. AppShopper má dokonce i sociální funkce a můžete tak sledovat i to, jaké aplikace instalují vaši přátelé.

AppShopper je užitečný pomocník pro ty, kteří nechtějí za aplikace utrácet plnou cenu a rádi hledají ve slevách. Pokud je vám jedno, jestli dáte za aplikaci dvě eura nebo jedno, bude pro vás asi zbytečná.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář