Hlídejte si pitný režim iPhonem

pitny-rezim-icoZdálo by se, že napít se během dne zvládne každý a že na tom nic není. Opak je pravdou a je až s podivem, kolik lidí nepije, resp. pije málo. Naštěstí i pitný režim vám pomůže ohlídat chytrý telefon :)

Jako prakticky u všeho, tak i u hlídání pitného režimu existuje v App Store mnoho aplikací, které vám pomůžou lépe či hůře pitný režim hlídat. Podle mého názoru je klíčové, aby aplikace umožňovala jednoduše evidovat množství vypité vody a dokázala nutnost napít se připomínat, protože když už má člověk žízeň, je pozdě.

Vše výše uvedené zvládá pěkně aplikace s všeříkajícím názvem Pitný režim vyrobená pro Karlovarské Minerální Vody. Rozhraní je velice jednoduché a nerozptyluje zbytečnostmi. V nastavení zadáte svoje pohlaví, věk, váhu a to zda aktivně sportujete a potřebujete tím pádem pít více. Na základě těchto dat aplikace počítá doporučenou denní dávku tekutin. Protože ji testují teprve krátce, nevím, zda do kalkulace zahrnuje i roční období, protože v létě potřebujete samozřejmě vody více. Bylo by to logické a hlavně i jednoduché na implementaci, ale to poznám až časem. Aplikace by teoreticky mohla upravovat množství tekutin i podle aktuálního počasí v místě, kde zrovna jste. Technicky by to také problém být neměl, ale zpět k naší recenzi.

Další nastavení je už jen to, jestli vás má aplikace upozorňovat, že se máte napít a pokud ano, tak jak často. Příjemné je to, že si nastavíte i dobu, kdy vás upozorňovat nemá – typicky v noci se asi nechcete chodit každou hodinu napít.

Zadávání množství vypité tekutiny je snadné a intuitivní – poklepem na kapičku vyskočí možnost kliknout na 0,1, 0,5, nebo 1,5 litru a poklepem se vybrané množství přidá do denní dávky. Já osobně bych možná místo 1,5 litru preferoval 0,2, protože málokdo pije najednou 1,5 litru a naopak třeba 0,4 je celkem běžné (pivo, Kofola a pod.) a to pak musíte 4 x klepat na 0,1 litru. Ale to je drobnost.

Aplikace vám ukazuje, kolik už máte za den vypito a jaký je váš denní cíl. Trošku omezující je to, že cíl si nemůže jednoduše změnit. Jde to jen tak, že změníte své osobní údaje a aplikace pak vypočte jinou dávku.

Trochu skrytá je jedna vychytávka – graf vypitých tekutin za poslední týden. Dostanete se na něj tak, že otočíte telefon naležato.

Poslední, co aplikace obsahuje, je propagace nápojů Aquila, protože jak už bylo řečeno, je aplikace napsaná pro jejich výrobce. Ale promo není nijak vlezlé a pokud nechcete, nenarazíte na něj.

Celkově je Pitný režim povedená aplikace, která pomůže zejména těm, kteří pít zapomínají a pak se večer diví, že jsou unavení a bolí je hlava. I když s pitím problém nemáte, je docela zajímavé si pití pár dní sledovat a podívat se, jak na tom doopravdy jste.

Link do AppStoreCena: zdarma
stáhnout z App Store

1 komentář u „Hlídejte si pitný režim iPhonem“

Napsat komentář